27.12.2017 11:06

Doktor Who został kobietą. Zobacz ostatni występ Petera Capaldiego w roli Władcy Czasu

Poznajcie zupełnie nowe wcielenie Doktora. Peter Capaldi przekazał tytuł Władcy Czasu Jodie Whittaker - pierwszej w historii serialu aktorce, która wcieli się w tytułowego bohatera.

Dr Who - Peter Capaldi, Jodie Whittaker
foto: kadr z serialu Doctor Who

UWAGA! Spoilery! Czytasz na własną odpowiedzialność.

Wielu fanów serialu „Doktor Who” czekało na ten moment. W końcu w świątecznym odcinku specjalnym poznaliśmy nową inkarnację tytułowego Władczy Czasu. Jodie Whittaker została 13. wersją Doktora i jednocześnie pierwszą kobietą wcielającą się w tę postać. O zmianie płci bohatera było wiadomo już od jakiegoś czasu. Stacja BBC z wyprzedzeniem poinformowała fanów, że kolejne wcielenie Doktora pokaże nam go od zupełnie innej strony. Oczywiście zmianie towarzyszyły kontrowersje, ale fani serialu od dawna wiedzieli, że prędzej czy później kosmita potrafiący przybierać rozmaite formy zostanie kobietą.

I tak się stało. W sieci pojawiła się scena z serialu, w której widzimy ostatnie chwile Petera Capaldiego w roli 12. Doktora. Specjalny odcinek świąteczny, jak zwykle skończył się śmiercią i regeneracją głównego bohatera. 

Pierwsze słowa damskiej wersji tej legendarnej postaci brzmiały: „O, świetnie”. Widzimy też, jak główna bohaterka wypada z TARDIS - swojego wehikułu czasu. Odcinek zakończył się cliffangerem, który będzie trzymał widzów aż do premiery kolejnego sezonu. 

Żeby fani nie poczuli się zawiedzeni, BBC opublikowała również materiał zza kulis, w którym pokazano, jak kręcono scenę 12. regeneracji Doktora. W krótkim wideo oprócz ciekawostek z planu pojawiają się również wypowiedzi twórców serialu oraz aktorów w nim występujących. 

Jaki charakter będzie mieć nowa Doktor? Jakie czekają ją przygody? Jak zakończy się upadek ze znacznej wysokości? Dowiemy się już jesienią 2018 roku, kiedy serial powróci na antenę BBC. 

Czy będziesz oglądać kolejny sezon serialu „Doktor Who”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Dr Who #Seriale