05.11.2018 17:47

Einstein będzie rozwiązywał kryminalne zagadki w nowym serialu NBC

"Einstein" to nowa produkcja NBC oparta na popularnym niemieckim serialu o tym samym tytule, w którym w główną rolę wciela się Tom Beck.

Einstein serial
foto: materiały promocyjne

Amerykanie po raz kolejny postanowili wykorzystać sprawdzony przepis z Europy, tym razem zabierając się za własną wersję komedii kryminalnej w odcinkach, która zdobyła olbrzymią popularność w Niemczech. 

"Einstein" - nowy amerykański serial kryminalny

"Einstein" to opowieść o bystrym i wygadanym nieślubnym potomku Alberta Einsteina, który został zatrudniony przez policję do rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych z uwagi na swoje wybitne zdolności. Niemiecki serial został oparty na kinowej komedii kryminalnej z 2015 roku. Zadebiutował na kanale Sat 1 w styczniu 2017 roku. Na początku roku 2018 w Niemczech rozpoczął się 2. sezon "Einsteina".

Scenariusz amerykańskiej wersji serialu "Einstein" napisze Michael Reisz, odpowiedzialny m.in. za "Hawaii 5.0", "Prawdę czy wyzwanie" oraz "Listę klientów". Reisz będzie też producentem wykonawczym projektu razem z Carol Menelsohn (scenarzystka i producentka seriali z cyklu "CSI"). Data premiery serialu o Einsteinie-detektywie nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, kto wcieli się w głównego bohatera.

"Einstein" to kolejny serial powiązany z właścicielem najwybitniejszego umysłu XX wieku. W 2017 roku Albert Einstein został głównym bohaterem pierwszej odsłony antologii National Geographic pt. "Geniusz", która opowiadała o kolejnych etapach jego życia. W wybitnego naukowca wcielił się wówczas Geoffrey Rush ("Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły").

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale