18.05.2018 14:09

Gillian Anderson będzie uczyć seksu w nowym serialu Netfliksa

Z serialu „Z Archiwum X” prosto do nowej produkcji platformy Netflix. Gillian Anderson wcieli się niebawem w terapeutkę w „Sex Education”. 

Gillian Anderson będzie uczyć seksu w nowym serialu Netfliksa
foto: MediaPunch/REX/Shutterstock/East News

Fanów przygód Muldera i Scully zasmucił pewnie fakt, że wcielająca się w sceptyczną agentkę Gillian Anderson pod koniec roku 2017 ogłosiła, że żegna się z rolą na zawsze. Była to jedna z najsłynniejszych kreacji aktorek. Bardziej posmutnieli jednak na wieść, że stacja Fox nie będzie kontynuowała wznowionego przed dwoma laty serialu „Z Archiwum X”. Chociaż pojawiły się głosy, że decyzję podjęto przez odejście Anderson, gwiazda sprostowała, że chodziło raczej o bardzo niską oglądalność. Anderson nie pojawi się również w drugim sezonie „Amerykańskich bogów”. Ale miłośnicy talentu aktorki na pewno ucieszą się, że wkrótce zobaczą ją w nowym serialu Netfliksa. Mowa o „Sex Education”. 

„Sex Education” - o czym jest nowy serial Netfliksa z Gillian Anderson?

Jak donosi Deadline, Anderson dołączyła do obsady najnowszej produkcji platformy Netflix. „Sex Education” opowie historię terapeutki, która pomaga osobom z problemami natury sfery intymnej. Oprócz Anderson w serialu wystąpi również Asa Butterfield. Młody aktor zagra syna głównej bohaterki. Nie dostosowany do norm społecznych nastolatek, który nie przeszedł jeszcze inicjacji seksualnej, wpadnie na pomysł, by pójść w ślady matki i założyć nielegalną klinikę seks terapii w szkole. Chłopak w ten sposób będzie pomagał swoim rówieśnikom z problemami łóżkowymi. Serial ma być komediodramatem. 

Scenarzystką serialu „Sex Education” została Laurie Nunn. Reżyserią zajmą się Jamie Campbell i Joel Wilson. Natomiast Eleven Film i Ben Taylor będą producentami wykonawczymi. Serial ma być kręcony w Wielkiej Brytanii. Na razie nie podano konkretnej daty premiery, ale Netflix planuje wypuścić „Sex Education” w roku 2019. To nie pierwsza rola serialowej terapeutki w karierze Anderson. Fani serialu „Hannibal” na pewno pamiętają postać dr Bedelii Du Maurier, w którą wcieliła się aktorka. Miejmy nadzieję, że tym razem zagra mniej demoniczną bohaterkę. 

Sergiusz Kurczuk