17.03.2016 15:08

„Gotham” doczeka się 3. sezonu

Serial, w którym ukazane są losy komisarza Gordona na początku jego kariery w policji powróci z trzecią serią odcinków. Szykujcie się na więcej „Gotham”.

„Gotham” doczeka się 3. sezonu
foto: FOX / Album / East News

Drugi sezon trwa w najlepsze i ma się skończyć dopiero w maju 2016 roku. Nie oznacza to jednak zwieńczenia całej historii. W obsadzie znajdą się dobrze znane twarze produkcji, w tym Ben McKenzie jako James Gordon czy też David Mazouz w roli młodego Bruce'a Wayne'a.

Wiadomość o trzecim sezonie jest już potwierdzona przez stację Fox, gdzie serial jest nadawany:

David Madden, prezes Fox Entertainment, opowiedział jak postrzega świat znany z komiksów, który został przeniesiony na ekran:

"

Do opowiadania historii w „Gotham” potrzebna jest szczególna drużyna. Przez ostatnie dwa sezony Bruno Heller, Danny Cannon i John Stephens po mistrzowsku uhonorowali mitologię tego miasta i stworzyli z niej pełen głębi i emocji, pamiętny dramat. Niezwykle utalentowana obsada przedefiniowała te ikoniczne postacie dla nowego pokolenia. Nie moglibyśmy być jeszcze bardziej dumni z tego serialu. "

Co prawda drugi sezon nie cieszy się już taką popularnością, jak pierwszy, jednak w dalszym ciągu udaje mu się gromadzić wielu widzów. „Gotham” znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych programów w męskiej grupie wiekowej od 18 do 49 roku życia. Pojawiły się plotki o nakręceniu spin-offu serialu, który przecież sam w sobie stanowi rodzaj spin-offu. Nowa produkcja miałaby przedstawić losy Alfreda.

W ostatnim, już czternastym, odcinku „Gotham” o tytule „This Ball of Mud and Meanness” pojawił się Joker. Jednak nowością było to, że został on przedstawiony jako kobieta. W tej roli wystąpiła Lori Petty. O tej decyzji opowiedział Bruno Heller, twórca serialu:

"

Jednym z głównych motywów uniwersum DC jest przecież przemiana. Nie chcę nazywać tego grą z przyzwyczajeniami widza czy grą ze stereotypami płciowymi, ale braliśmy pod uwagę opcję Jokera płci żeńskiej. Nic nie jest dla nas zbyt dziwne albo szokujące. "

Historia Jamesa Gordona jest jedną z kilku produkcji o bohaterach znanych z uniwersum DC Comics. Możemy również oglądać „Arrow”, „Flasha” czy „Legends of Tomorrow”.

Z kolei już dorosły Bruce Wayne zaprezentuje się nam 1 kwietnia 2016 wraz z premierą filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Cieszycie się, że dostaniemy trzeci sezon „Gotham”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Gotham