21.05.2019 13:45

"Gra o tron" - ostatni odcinek serialu pobił rekord oglądalności HBO

HBO pochwaliło się wynikami oglądalności swojego najnowszego odcinka. Nikogo nie powinno dziwić, że pobił on rekord popularności ustanowiony przed laty przez finał "Rodziny Soprano".

Gra o tron
foto: kadr z wideo

"Gra o tron" po raz ostatni pobiła swój własny rekord - tym razem nowy odcinek produkcji okazał się pobić wynik oglądalności HBO, który 12 lat temu ustalił debiutancki epizod 4. sezonu "Rodziny Soprano". Wówczas na żywo przygody Tony'ego oglądało 13,4 miliona widzów. Ostatnia część przygód Starków, Lannisterów i Targaryenów przygarnęła zaś przed telewizory około 13,6 miliona oglądających.

Gra o tron - ostatni odcinek pobił wszystkie rekordy popularności HBO

Nie jest to jedyny rekord, który pobił odcinek "The Iron Throne" - licząc z powtórkami epizod obejrzało 19,6 miliona widzów. To wynik o ponad 1 milion oglądających lepszy, niż ten zdobyty przez "The Bells". Zeszłotygodniowe przygody bohaterów "Gry o tron" śledziło łącznie 18,4 miliona wyświetleń. Aż 5 z 6 najczęściej oglądanych odcinków serialu pochodzi właśnie z 8. sezonu produkcji. Jedynym z nich, który należał do innego sezonu, był finał 7. serii. 

Emilia Clarke (Gra o tron)
Emilia Clarke (Gra o tron)
Przeczytaj także Jak bohaterowie "Gry o tron" zmienili się w ciągu 8 sezonów serialu?

Niestety, wraz ze świetnym wynikiem oglądalności "Gry o tron", w parze nie szły dobre decyzje kreatywne, które fani mocno krytykowali na przestrzeni ostatnich tygodni - dwa ostatnie odcinki spotkały się z ocenami "zgniłe" na Rotten Tomatoes, co nigdy nie jest dobrym znakiem. Na temat zakończenia, które rozczarowało fanów, wypowiedziała się Emilia Clarke, która wcielała się w Daenerys Targaryen:

"

Co, co, co, CO? Naprawdę, to nadeszło kompletnie znikąd. Byłam totalnie załamana. Nigdy bym się nie spodziewała takiego zakończenia. Po przeczytaniu scenariusza poszłam na długi spacer. Wróciłam do domu dopiero po 5 godzinach. "

Ostatni odcinek "Gry o tron" zadebiutował 20 maja 2019 roku na antenie HBO. W planie jest też spin-off serialu, lecz jego data premiery pozostaje nieznana.

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8