20.02.2018 12:18

Fani wybrali najgorszy moment 7. sezonu „Gry o tron”

Portal Winter is Coming opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród fanów „Gry o tron”. Co uznano za najgorszy moment ubiegłego sezonu?

Fani wybrali najgorszy moment 7. sezonu „Gry o tron”
foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Dzisiejsi widzowie są bezlitośni. Szczególnie wobec błędów pojawiających się w produkcjach, które darzą wyjątkowym uczuciem. Dlatego też 7. sezon „Gry o tron” ściągnął na siebie wielki gniew fanów, wprowadzając do logicznego i pozbawionego skrupułów świata liczne nieprawdopodobieństwa i złagodzenia. Kiedyś nie było ważne to, czy jesteś Khalem, nikczemnym dziedzicem tronu czy całym rodem Starków - mogłeś zginąć w każdym momencie. 7. sezon pogwałcił tę zasadę i zaczął cudownie ratować ulubionych bohaterów, co - wbrew założeniom twórców - wcale nie spodobało się widzom. Co nie spodobało im się najbardziej? Wyniki ankiety mówią same za siebie.

Odcinek „Beyond the Wall” najgorszym „momentem” 7. sezonu „Gry o tron”

Z ankiety przeprowadzonej przez portal Winter is Coming wynika, że aż 1/4 osób jest zniesmaczona zbrodni dokonanej na logice w 6. odcinku 7. sezonu. Przypomnijmy, że był to epizod, w którym Jon Snow wraz z wiernymi towarzyszami wybrał się za Mur, żeby złapać jednego z Innych i udowodnić Cersei, że niebezpieczeństwo ze strony Białych Wędrowców nie jest zmyślone. W odcinku tym zostaje zupełnie zaburzony porządek czasowy, Jon Snow cudownie unika śmierci (nie ginie też żaden z jego rozpoznawalnych przyjaciół), a Nocny Król dziwnym trafem okazuje się dysponować łańcuchami, które są w stanie wyciągnąć smoka z przerębli. Trudno się zatem dziwić, że na odcinek zagłosowały aż 363 osoby z 1,4 tys. ankietowanych. Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę najgorszych momentów 7. sezonu:

screen winter is coming

Warto zauważyć, że drugie, czwarte i szóste miejsce dotyczy również odcinka „Beyond the Wall”, co czyni go zwycięzcą w tym niechlubnym zestawieniu w niemal 60%. Poza tym na liście znalazły się konflikt Aryi i Sansy Stark, kłótnia piaskowych Żmij, brak komunikacji między Sansą a Jonem oraz obleśne zaloty Eurona Greyjoya. A który wątek Was najbardziej doprowadza do szału?

Co Waszym zdaniem było najgorsze w 7. sezonie „Gry o tron”?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gra o tron Gra o tron: sezon 7