02.11.2018 18:26

"Gra o tron": jak rozpocznie się ostatni sezon serialu?

Pierwszy epizod 8. sezonu "Gry o tron" przyniesie wyczekiwany powrót bohaterów z Westeros i - jak się okazuje - sporo nawiązań do pilotażowego odcinka serialu.

Gra o tron s08e01
foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Z początkiem listopada 2018 magazyn "Entertainment Weekly" dostarczył fanom "Gry o tron" sporo radości, prezentując pierwsze oficjalne zdjęcie z finałowego sezonu. Tradycyjnie też, poza premierowym zdjęciem na łamach EW pojawił się obszerny artykuł poświęcony nadchodzącej produkcji. HBO dba oczywiście o to, by pilnie strzeżone sekrety dotyczące ostatnich 6 odcinków nie wyszły na jaw, jednak zgodziła się na uchylenie rąbka tajemnicy, m.in. w temacie rozpoczęcia 8. sezonu "Gry o tron". 

"Gra o tron": ostatni sezon rozpocznie się tak, jak pilot serialu

Jak ujawnił magazyn EW, pierwszy odcinek 8. sezonu "Gry o tron" będzie pełen odniesień do epizodu, który w 2011 roku rozpoczynał cały serial. Starkowie będą witać w Winterfell sprzymierzone, królewskie wojska. Tyle, że zamiast Neda i Catelyn gości przyjmować będzie następne pokolenie - Sansa, Arya i Bran, natomiast na miejscu Roberta, Cersei i ich orszaku znajdzie się Daenerys i jej świta oraz powracający do domu Jon Snow. 

Gra o tron pierwszy odcinek

Na tym nie skończą się jednak nawiązania do samych początków "Gry o tron". Postawa Jona Snow, któremu przyjdzie bronić Winterfell przed nadchodzącą zimą, ma być zestawiona z podejściem Neda Starka do opowieści o Białych Wędrowcach. Pierwszy odcinek ma również przynieść wiele nieoczekiwanych spotkań, tak jak miało to miejsce w pilocie serialu.

Winterfell najważniejszym miejscem 8. sezonu "Gry o tron"?

Co ciekawe, ostatni sezon "Gry o tron" prawdopodobnie nie tylko rozpocznie się, ale także zakończy w Winterfell. Jak czytamy w tym samym artykule EW, najpewniej właśnie na terenie Starków rozegra się ostateczna bitwa żywych z umarłymi o przyszłość całego Westeros. 

Czy te prognozy się sprawdzą? I co jeszcze czeka nas w finałowych odcinkach jednego z najpopularniejszych seriali w historii telewizji? Na odkrycie wszystkich sekretów 8. sezonu "Gry o tron" przyjdzie nam poczekać do 2019 roku, kiedy ostatnie 6 odcinków trafi na antenę HBO.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gra o tron