06.05.2019 08:42

"Gra o tron" sezon 8: Zapowiedź piątego odcinka [ANALIZA]

W sieci pojawił się zwiastun piątego odcinka ósmego sezonu "Gry o tron". Co czeka bohaterów w nadchodzącym epizodzie?

Foto: Kadr ze zwiastuna 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"
Foto: Kadr ze zwiastuna 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron"

Wielka bitwa z siłami Nocnego Króla zakończona, teraz czas na ostateczną rozgrywkę o władzę w Westeros. Jak zakończy się wojna pomiędzy Daenerys Targaryen, a Cersei Lannister? Czy czeka nas kolejna wielka bitwa? Przedstawiamy analizę zwiastuna 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron".

"Gra o tron" 8. sezon 5. odcinek - Zwiastun

Zwiastun 5. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" jest niezwykle enigmatyczny. W całej zapowiedzi nie pada ani jedno słowo, obserwujemy jedynie krótkie urywki z nadchodzącego epizodu, będącego przedostatnim w historii serialu. Nie ma wątpliwości, że czeka nas kolejna bitwa, wyrównana, ale również bardziej brutalna i emocjonująca od poprzednich. To właśnie starcie, które zwiastuje zapowiedź 5. odcinka rozstrzygnie, która z kobiet, legitymujących się jako prawowite królowe Westeros, wyjdzie z ich konfliktu zwycięsko i zyska szansę na władanie Siedmioma Królestwami

Pozostają nam zatem spekulacje. Czy do wielkiej bitwy dołączą jeszcze inne wojska? Czy Yara Greyjoy opuści Żelazne Wyspy i wspomoże swą królową? Czy Dorne dołączy się do walki z Lannisterami? Czy ujrzymy jeszcze Daario Naharisa z wojskami Drugich Synów? Jaki plan opracowała Cersei Lannister? Tego wszystkiego dowiemy się w 5. odcinku 8. sezonu "Gry o tron". Zaznaczyć należy również fakt, na który uwagę zwróciło wielu fanów "Gry o tron", a mianowicie ryk smoka w ostatnich sekundach zwiastuna, wywołujący konsternację na twarzy Eurona Greyjoya. To Daenerys nadciągająca na grzbiecie Drogona, czy może jednak Rhaegal, który jakimś cudem przeżył atak Żelaznej Floty?

"Gra o tron" 8. sezon 4. odcinek, foto: kadr ze zwiastuna
"Gra o tron" 8. sezon 4. odcinek, foto: kadr ze zwiastuna
Przeczytaj także "Gra o tron" sezon 8: Co wydarzyło się w 4. odcinku? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

"Gra o tron" 8. sezon 5. odcinek - premiera, gdzie oglądać

Premiera czwartego odcinka ósmego sezonu "Gry o tron" odbędzie się o 3:00 w nocy z 12 na 13 maja 2019 roku. Odcinek wyemitowany zostanie na kanale HBO, gdzie następnego dnia pojawi się również o godzinie 20:10. Drugi epizod znajdzie się również na platformie HBO GO.

Zobacz też: >> Kto ma największe szanse zasiąść na Żelaznym Tronie? [SONDA] <<

Tagi: Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8