08.08.2018 10:42

Gwiazda „Orange is the New Black” zagra Batwoman. Jak będzie wyglądała nowa bohaterka z Arrowverse?

Stacja CW wybrała aktorkę, która wcieli się w Batwoman. Superbohaterką zostanie Ruby Rose znana z serialu „Orange is the New Black” i filmów „The Meg” oraz „John Wick 2”. 

Gwiazda „Orange is the New Black” zagra Batwoman. Jak będzie wyglądała nowa bohaterka z Arrowverse?
Batwoman vol. 2 #32

W maju 2018 roku pojawiła się pierwsza informacja dotycząca wprowadzenia do świata Arrowverse kolejnej bohaterki znanej z komiksów DC. Chodzi o Katherine Kane lepiej znanej jako Batwoman. Twórcy serialu „Batwoman” od początku zapowiadali, że do roli heroiny szukają homoseksualnej aktorki, po to, by jak najlepiej oddać charakter postaci. Kane jest jedną z najsłynniejszych bohaterek LGBTQ ze świata DC Comics. Rolę dostała Ruby Rose znana wszystkim widzom serialu „Orange is the New Black”. Aktorka poinformowała o angażu na swoim Instagramie. 

„Batwoman” - Ruby Rose jako Katherine Kane

Rose zamieściła na swoim profilu swoją fotografię, zestawioną z ilustracją pochodzącą z okładki komiksu „Batwoman”. Napisała również, co rola bohaterki dla niej znaczy. 

"

Nietoperz wyszedł z wora, a ja jestem podekscytowana i zaszczycona. Jestem również emocjonalnym wrakiem... bo to spełnienie marzeń z dzieciństwa. To coś, za co bym umarła, gdybym jako, czująca się odmieńcem młoda członkini społeczności LGBT mogła zobaczyć w telewizji postać mnie reprezentującą. Dziękuję wszystkim. Dziękuje bogu. "

Rose w wieku 12 lat odkryła, że jest lesbijką. Jako nastolatka była gnębiona przez rówieśników z powodu swojej orientacji. Bez wątpienia wcielenie się w homoseksualną superbohaterkę jest więc dla niej czymś bardzo ważnym, szczególnie ze względu na możliwość stworzenia postaci reprezentującej środowisko LGBT w serialu superbohaterskim. 

Jak będzie wyglądać serialowa Batwoman?

Na razie przygotowanie solowego serialu o Katherine Kane jest we wczesnej fazie produkcji. Bohaterka zadebiutuje w kolejnym crossoverze dziejącym się w telewizyjnym uniwersum Arrowverse. Twórcami nadchodzącej „Batwoman” będą Greg Berlanti i Caroline Dries. Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących serialu. Fani Batwoman postanowili jednak wziąć sprawy w swoje ręce. Internetowy twórca znany jako BossLogic postanowił stworzyć wizualizację przedstawiającą Rose jako zamaskowaną bohaterkę. 

Grafika nie zaskakuje, ale czego spodziewać się po Batwoman - bohaterce, której kostium opiera się w głównej mierze na stroju Batmana? Czy Rose rzeczywiście będzie wyglądała jak na ilustracji BossLogica? Dowiemy się wkrótce. Rose zobaczymy już 24 sierpnia 2018 roku w filmie o ogromnym rekinie zatytułowanym „The Meg”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Batman Orange Is The New Black Arrow The Meg LGBT Batwoman