18.06.2018 17:22

Netflix ogłosił kolejny hiszpański serial oryginalny. O czym opowie „Hache”?

W 2019 roku na platformę Netflix trafi kolejna hiszpańska produkcja oryginalna. Czy „Hache” powtórzy sukces „Domu z papieru”?

Adriana Ugarte
foto: kadr z filmu Julieta

Od kiedy Netflix zdecydował się postawić na europejskie produkcje, seriale takie jak „Dark”, „Suburra” czy „The Rain” podbijają serca użytkowników platformy nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Wśród hiszpańskich produkcji serwisu największym powodzeniem cieszą się „Telefonistki” oraz „Dom z papieru”. Czy kolejna opowieść rodem z ojczyzny flamenco i korridy również przypadnie do gustu seryjnym widzom?

„Hache” – o czym jest nowy hiszpański serial Netfliksa?

„Hache” to oparta na faktach opowieść o kobiecie, która nieoczekiwanie została wplątana w świat biznesu narkotykowego. Akcja serialu toczy się w latach 60. w Barcelonie. W rolę głównej bohaterki, Heleny, wcieli się hiszpańska gwiazda Adriana Ugarte, którą fani Pedro Almodovara z pewnością kojarzą z filmu „Julieta”. Ugarte partnerować będzie Javier Rey, znany z serialu „Velvet”.

Adriana Ugarte

„Hache” – kiedy premiera?

Twórczynią serialu jest Verónica Fernández („Cuéntame”, „El Comisario”, „El Príncipe– dzielnica zła”, „Velvet Collection”). Produkcja ma składać się z ośmiu godzinnych odcinków. Premiera, tylko na Netflix, planowana jest na 2019 rok.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix