01.08.2019 10:48

Henry Cavill marzył o byciu Wiedźminem. Ostro walczył o tę rolę

Henry Cavill nie był od początku brany pod uwagę do roli Geralta z Rivii. Zagranie tego bohatera było jednak marzeniem aktora i bardzo postarał się o angaż do "Wiedźmina" Netfliksa.

"Wiedźmin"
YouTube/Netflix

Zanim ogłoszono, kto będzie Geraltem z Rivii, mało kto spodziewał się, że może nim zostać Superman. A jednak. Okazuje się, że Henry Cavill mocno walczył o rolę w serialu "Wiedźmin" od Natfliksa, odkąd tylko dowiedział się, że powstanie nowa ekranizacja powieści Andrzeja Sapkowskiego. Teraz opowiedział o tym, jak starał się o zostanie Geraltem.

Zobacz także: "Wiedźmin": czy Jaskier pojawi się w serialu Netflix? Mamy pewną informację

"Wiedźmin" Netflix: Henry Cavill marzył o roli Geralta

Okazuje się, że Henry Cavill marzył o roli Geralta z Rivii. Gdy tylko dowiedział się o tym, że Netflix zamierza stworzyć "Wiedźmina", wiedział, że musi zostać głównym bohaterem.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Henry Cavill opowiedział dlaczego Płotka jest tak ważna dla Geralta

Tym samym aktor postanowił męczyć swoich agentów oraz producentów. Dla twórców obsadzenie go w tej roli nie było jednak oczywiste.

"

Kiedy usłyszałem, że robią "Wiedźmina", byłem ogromnie podekscytowany i zacząłem męczyć moich agentów. Dzwoniłem do nich codziennie, proponując "Może spotkajmy się dziś? Teraz? Jak by wam pasowało w tej chwili?". Ostatecznie usłyszałem od nich, że Netflix wyznaczył showrunnera, ale castingu jeszcze nie zaczęli. Ja natomiast i tak nalegałem, nalegałem i nalegałem i w końcu myślę, że Netflix był już tym zmęczony - powiedział Cavill. "

Okazuje się, że aktorowi udało się nawet spotkać z showrunnerką serialu, Lauren S. Hissrich

"

Spotkaliśmy się z Lauren, mieliśmy fantastyczną rozmowę na temat serialu i jego kierunku oraz mojej pasji dla tego projektu, po czym Lauren bardzo szczerze wyznała: "Nie zaczęliśmy jeszcze castingów. Świetnie było się z tobą spotkać, ale przed nami jeszcze długa droga. Muszę jeszcze zacząć pisać" - dodał aktor. "

Okazało się jednak, że Hissrich później, pisząc dialogi Geralta, miała w głowie głos Cavilla. Ostatecznie to właśnie aktor otrzymał rolę. O tym, jak sobie poradzi jako Wiedźmin, przekonamy się jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Jakie były reakcje fanów na zwiastun "Wiedźmina"? Yennefer i Ciri czytają komentarze

Tagi: Wiedźmin Netflix Henry Cavill