19.10.2018 12:02

Wiemy, kto zastąpi Zaca Efrona w nowej wersji „High School Musical”

Twórcy serialu „High School Musical” ruszyli z castingami do głównych ról. Jako pierwszy został wybrany następca Troya Boltona, głównego bohatera filmowej wersji sprzed lat.

High School Musical Zac Efron
foto: kadr z filmu "High School Musical"

„High School Musical” 12 lat temu robił furorę wśród dzieci i młodszej młodzieży na całym świecie, co zaowocowało nawet nagrodą Emmy, dwoma kolejnymi częściami, serią gier oraz zagranicznych wersji filmu. Produkcja zapoczątkowała kariery Zaca Efrona i Vanessy Hudgens i na tyle opłaciła się Disneyowi, że postanowiono odświeżyć ją po latach w formie serialu. Wybrano już nawet odtwórcę głównego bohatera. Kto ma szansę powtórzyć sukces Efrona?

Serial „High School Musical” – kto zagra główną rolę?

Nowa produkcja realizowana pod szyldem „High School Musical” nie będzie remakiem ani rebootem oryginalnej serii, lecz nową historią stworzoną w paradokumentalnym stylu. Opowie o uczniach East High, którzy ćwiczą do szkolnej produkcji. W każdym odcinku pojawi się piosenka z oryginalnego filmu oraz nowy utwór napisany specjalnie do serialu.

Jak poinformował portal „The Hollywood Reporter”, główną rolę w serialu „High School Musical” otrzymał Joshua Bassett. Basset to 17-latek z Kalifornii, który tańczy, śpiewa, gra na gitarze i występuje w musicalach od 7 roku życia. Dotychczas wystąpił już w 30 produkcjach, m.in. na Disney Channel.

Joshua Bassett

Młody aktor wcieli się w rolę Ricka – cynicznego, lecz uroczego ucznia liceum, który wprowadza w życie odważny plan, by odzyskać serce swojej byłej dziewczyny Nini. W tym celu startuje w przesłuchaniu, by wystąpić obok niej w szkolnym musicalu.

„High School Musical” – kiedy premiera serialu?

Serial „High School Musical” będzie składał się z 10 odcinków i zadebiutuje na nowo powstałej platformie Disneya z końcem 2019 roku. Będzie to jedna z flagowych produkcji startującego serwisu obok seriali aktorskich „Star Wars” czy seriali MCU.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Zac Efron