07.09.2018 12:40

„High School Musical” powraca. Pojawiły się szczegóły o serialu na podstawie serii

Słynna seria Disneya doczeka się serialowej wersji. Twórcy zdradzili szczegóły dotyczące telewizyjnej wersji „High School Musical”. 

„High School Musical” powraca. Pojawiły się szczegóły o serialu na podstawie serii
foto: materiały pormocyjne

Seria „High School Musical” wciąż cieszy się niezwykle dużą popularnością. Pierwsza część filmu zadebiutowała w roku 2006 i doczekała się dwóch sequeli. W rolach głównych wystąpili Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu i Monique Coleman. Już niedługo „High School Musical” powróci, ale tym razem w wersji serialowej. Twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy na temat powstającej produkcji. 

„High School Musical” - o czym będzie serial?

Jak donosi serwis Deadline, fani filmów będą mieli okazję zobaczyć nowe przygody najbardziej rozśpiewanej i roztańczonej szkole świata. Telewizyjna produkcja będzie emitowana pod jakże zaskakującym tytułem „High School Musical: The Musical”. Serial będzie składał się z 10 odcinków i trafi na platformę streamingową Disneya. Twórcy zapowiedzieli, że nowy „High School Musical” będzie utrzymany w konwencji paradokumentu. Pokaże losy uczniów East High, którzy będą zaangażowani w szkolne przedstawienie musicalowe. Szybko jednak okaże się, że równie frapujące są prywatne losy bohaterów serialu. W każdym z odcinków pojawi się kilka nowych piosenek, ale twórcy zapowiedzieli, że powrócą też dobrze znane hity. 

„High School Musical” - kim są nowi bohaterowie

Wyjawiono też, kim będą główni bohaterowie serialu „High School Musical: The Musical”. 

Ricky – złośliwy, ale zabawny czwórkowy uczeń. Od roku spotykał się z Nini. Dziewczyna zerwała z nim, ale Ricky postanowił wcielić w życie plan odzyskania ukochanej. Zamierza wziąć udział w organizacyjnym przez szkołę przedstawieniu i zdobyć rolę partnera Nini. Pajacując, ukrywa swój strach przed tym, że nie jest ekspertem w żadnej dziedzinie, poza uwodzenia swoim urokiem.

Nini - Gwiazda szkolnego musicalu, która niegdyś śpiewała w szkolnym chórze. Po powrocie z wakacji dowiedziała się że dostała główną rolę w przedstawieniu. Do szkoły wróciła też z nowym chłopakiem, którego poznała na obozie. Nic dziwnego, że rozpętuje się dramat. Jest ukochaną córką dwóch mam i chociaż z pozoru wydaje się twarda, ale w głębi serca jest bardzo wrażliwa. 

E.J. - nowy chłopak Nini. Ambitny, nadgorliwy kujon, który chce wystąpić u boku swojej dziewczyny w szkolnym przedstawieniu. Jego rodzice są wysoko postawionymi prawnikami. Chociaż E.J. robi się na pewnego siebie, tak naprawdę obawia się wszystkiego, co może pójść nie zgodnie z jego oczekiwaniami. 

Ashlyn - zuchwała i odważna postawa dziewczyny, służy jej by zamaskować brak pewności siebie, związany z bycia „nową” w szkole. Odnajduje swoje miejsce w hierarchii East High. Pomaga jej w tym fakt, że E.J. jest jej kuzynem. Bardziej niż na udziale w musicalu, zależy jej na wejściu w skład samorządu uczniowskiego. 

Big Red - najlepszy przyjaciel Ricky'ego. Urodzony skejter jest duchowym bratem Billa i Teda. Rozstanie Ricka z Nini, bardzo go przygnębiło, bo w tajemnicy kocha się w dziewczynie przyjaciela. Teraz stoi przed największym moralnym dylematem w swoim życiu. Dołącza do ekipy pracującej nad musicalem, by pomagać Nini. 

Gina - została dublerką Nini, co mocno ją zszokowało, bo liczyła na główną rolę. Wysoko zadziera nosa i ma bardzo wielkie ambicje. 

Vikram - odpowiada za układ taneczny przedstawienia. Kocha Beyoncé i już przygotował przemowę na galę rozdania Tony Awards za choreografię. Uważa nauczycielkę teatru za swoją przyjaciółkę, jedząc drugie śniadanie w jej gabinecie i pijąc z nią kawę. 

Miss Jenn - nowa nauczycielka teatru, która ma bardzo dużo energii i nie cechuje się realistycznym spojrzeniem na świat. Uważa, że musicale mogą ocalić życie. 

Obecnie nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w głównych rolach. Niebawem rozpocznie się casting, który będzie prowadzić reżyserka Julie Ashton. Producentami wykonawczymi zostali Tim Federle i Oliver Goldstick. Na razie nie podano też informacji o dacie premiery serialu „High School Musical: The Musical”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale High School Musical