17.05.2017 14:04

J.J. Abrams i Jordan Peele zwiedzą „Kraj Lovecrafta” dla HBO

Wymienieni twórcy zajmą się ekranizacją książki „Lovecraft Country” autorstwa Matta Ruffa. Poznajcie szczegóły.

J.J. Abrams i Jordan Peele zwiedzą „Kraj Lovecrafta” dla HBO
foto: materiały prasowe

Dobrze przyjęty reżyserski debiut Peele'a, czyli pochodzące z 2017 roku „Uciekaj!”, zaowocował tym, że twórca będzie realizował kolejny projekt pod skrzydłami HBO. Produkcją zajmą się Bad Robot J.J. Abramsa, Monkeypaw Productions Jordana Peele’a i Warner Bros Television. Odcinki serialu będą trwały godzinę, a scenariusz pilota dostarczy Misha Green („Underground”, „Synowie Anarchii”) - ona też będzie showrunnerem.

„Lovecraft Country” opisywane jest jako antologia mieszcząca się w ramach kina grozy, która przyjmuje afroamerykańska perspektywę. To historia rozgrywająca się w Nowej Anglii w 1954 roku. Główny bohater, Atticus Black, wraz ze swoim wujem Georgem stara się odnaleźć zaginionego ojca. Odwiedzają stary dom będący niegdyś w posiadaniu ich rodziny, tam jednak czyhają na nich duchy i demony „białej” Ameryki. Skojarzenia z „Uciekaj!” nasuwają się same.

Matt Ruff, autor literackiego pierwowzoru mieszka w Seattle w stanie Waszyngton. W 2003 otrzymał Nagrodę Jamesa Tiptree, Jr (za powieść „Set This House In Order: A Romance Of Souls”), a w 2008 Washington State Book Award (za powieść „Złe Małpy”). Na język polski przetłumaczono cztery jego powieści - „Ścieki, gaz i prąd”, „Miraż”, „Złe małpy”, „Głupiec na Wzgórzu”.

Misha Green tak skomentowała nowy projekt:

"

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam „Lovecraft Country”, to wiedziałam, że ma to potencjał na stanie się czymś, czego jeszcze nie było w telewizji. Jordan, JJ, Bad Robot, Warner Bros i HBO - wszyscy doskonale się znają na przesuwaniu granic. Jestem strasznie podekscytowana tym, że będziemy razem działać przy tym projekcie. "

Na dany moment twórcy nie odkryli większej ilości kart.

Będziesz oglądać serial?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale