29.11.2017 21:01

Jak wygląda najdłużej emitowany serial anime w historii w nowej odsłonie?

„Sazae-san”, który powstaje od 1969 roku zainspirował twórców, którzy stworzyli nową serię krótkometrażowego anime nawiązującego do serialu.

Jak wygląda najdłużej emitowany serial anime w historii w nowej odsłonie?
foto: kadr z wideo

Śmiejecie się z „Naruto”, że ma nie wiadomo ile odcinków i jest jak opera mydlana, która ciągnie się w nieskończoność? Bezkonkurencyjny jest jednak inny serial anime, który został zapisany w 2013 roku w Księdze Rekordów Guinnessa jako najdłużej emitowany serial. 

Mowa o serialu „Sazae-san”, który pojawił się w telewizji 5 października 1969 roku i jest jednym z najpopularniejszych anime w Japonii. Produkcja bazuje na mandze Machiko Hasegawy, która ukazała się w 1946 roku. Serial dotyczy rodziny, która mieszka na przedmieściach Tokio. Co ciekawe na przestrzeni wielu lat emisji anime wiek bohaterów nie uległ zmianie. Dotychczas pojawiło się ponad 2,5 tysiąca odcinków.

Jednak ktoś pokusił się na odświeżenie nieco serialu. Wszystko za sprawą firmy Nissin, która produkuje zupki błyskawiczne Cup Noodles. „Sazae-san” został zliftingowany dzięki krótkometrażowego serialu anime nazwanego Hungry Days.

Zobaczcie krótki trailer:

W anime „Sazae-san” bohaterowie Sazae i Masao prowadzą dorosłe życie, natomiast jak widać w „Hungry Days” cofamy się do szkolnych lat, gdzie widzimy bohaterów jako uczniów. W nowym serialu widz zobaczy, jak w ciągu roku szkolnego rozwinęło się ich uczucie.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Seriale