13.12.2017 12:32

Jakie sekrety kryje Smocza Jama z „Gry o tron”? Poznaj historię tego miejsca

Pod koniec 7. sezonu „Gry o tron” pojawiło się niezwykłe miejsce Królewskiej Przystani  - Smocza Jama. W sieci pojawiło się wideo, które przybliża szczegóły dawnego domu smoków Targaryenów.

Jakie sekrety kryje Smocza Jama z „Gry o tron”? Poznaj historię tego miejsca
foto: Westeros/YouTube

Przedostatni sezon „Gry o tron” cechował się wieloma momentami z kategorii „naj”. Najbardziej piracony serial, najkrótsza seria, najbardziej spektakularne zakończenie, to tylko niektóre fragmenty hitu HBO. Do tego zaszczytnego grona zalicza się scena, w której najwięcej kluczowych postaci dla Westeros pojawia się w jednym miejscu. To oczywiście chwila, w której Jon Snow udowadnia królowej Cersei, że Biali Wędrowcy to nie jedynie bajka do straszenia niesfornych dzieci z Westeros. 

Do spotkania najważniejszych bohaterów serialu doszło w miejscu o nazwie Smocza Jama. Na kanale YouTube o nazwie Westeros, pojawiło się wideo zgłębiające tajniki dawnej siedziby smoków należących do rodu Targaryenów. W krótkiej animacji Conleth Hill (Varys) i Anton Lesser (Qyburn) opowiadają o historii dotyczącej niezwykłego budynku. 

Był czas, kiedy smoki chodziły wolno. Jednak Maegor Targaryen zwany również Okrutnym postanowił wznieść budowlę, gdzie mogłyby rezydować. Budowa przybytku nie była łatwa ze względu na przyszłych mieszkańców Smoczej Jamy, którzy zabijali budowniczych. Finalnie okazało się również, że decyzja Maegora przyczyniła się do wyginięcia tych potężnych istot. Czy Deanerys pójdzie w ślady swoich przodków, czy pozwoli dwóm ukochanym smokom cieszyć się wolnością? Czy nad Królewską Przystanią dojdzie do pojedynku na smoki z Nocnym Królem? Przekonamy się w roku 2019, kiedy finał „Gry o tron”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron