11.07.2018 18:18

Jason Momoa gwiazdą nowego serialu twórców „Peaky Blinders” i „Igrzysk śmierci”

Już niebawem Aquaman i Khal Drogo w jednej osobie pojawi się w nowym, futurystycznym serialu. O czym opowie produkcja o tytule „See” z Jasonem Momoą w roli głównej?

Jason Momoa
foto: James Gourley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Po rozpuszczeniu niewieścich serc i wzbudzeniu podziwu wśród panów jako Khal Drogo z „Gry o tron” oraz Aquaman z DCEU,  Jason Momoa szykuje się na kolejne aktorskie wyzwanie. Jak poinformował portal Deadline, aktor dołączył właśnie do obsady futurystycznego serialu „See”, który zostanie zrealizowany na zlecenie platformy streamingowej Apple.

Jason Momoa

Jason Momoa w serialu „See” - kogo zagra?

Nowa produkcja na podstawie scenariusza Stevena Knighta („Peaky Blinders”) i w reżyserii Francisa Lawrence'a („Igrzyska śmierci”) ma być epickim dramatem osadzonym w zbudowanym od podstaw, futurystycznym świecie. Jak podaje Deadline, w przyszłości z serialu „See” ludzkość utraciła zmysł wzroku, w związku z czym społeczeństwo musiało wykształcić zupełnie nowe metody wchodzenia w interakcje, budowania czy polowania, by przetrwać w nowej rzeczywistości. Wszystko to jednak zostaje podważone, kiedy na świat przychodzi para bliźniąt ze zdrowym wzrokiem.

Jason Momoa wcieli się w postać nieustraszonego wojownika, lidera i obrońcy, który będzie nazywał się Baba Voss. Nie będzie to jego pierwsza przygoda z serialem. Poza „Grą o tron”, pochodzący z Hawajów aktor wystąpił także w serialach: „Gwiezdne wrota: Atlantyda”, „Gorące Hawaje”, „Frontier”, a nawet „Słoneczny patrol”.

Jason Momoa

Twórcy serialu „See”, Knight i Lawrence, będą także jego producentami wykonawczymi wraz z Peterem Cherninem, Jenno Toppingiem i Kristen Campo. Data premiery produkcji nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Jason Momoa