20.08.2018 12:09

Jest pierwszy zwiastun „Star Wars: Resistance”. W serialu pojawi się księżniczka Leia

Dowiedzieliśmy się również, gdzie na osi czasu zostanie osadzony nowy serial animowany od Disneya i Lucasfilm, a także poznaliśmy datę premiery produkcji o Ruchu Oporu.

Resistance
foto: materiały prasowe

Poznajemy głównego bohatera „Star Wars: Resistance”, którym jest pilot Kaz (pełne nazwisko Kazuda Xiono). Wraz z nim spotykamy Poe Damerona (w tej roli filmowy Poe, Oscar Isaac), jednego z liderów Ruchu Oporu. Znany z filmów pilot ma za zadanie wprowadzić chłopaka do organizacji, a on sam zostanie wysłany na specjalną misję polegającą na szpiegowaniu Najwyższego Porządku.

Akcja serialu będzie się odbywała na sześć miesięcy przed wydarzeniami pokazanymi w „Przebudzeniu mocy”. W galaktyce wciąż panuje zatem względny porządek zapewniany przez Republikę, który już niedługo zostanie kompletnie zdruzgotany przez Najwyższy Porządek i ich bazę Starkiller. Narastający konflikt między dwoma ugrupowaniami będzie jedną z osi fabularnych produkcji:

Leia i Phasma w nowym serialu Star Wars

Poe Dameron nie będzie jedynym bohaterem filmowym, który pojawi się w nowym serialu Disneya. Oprócz niego zobaczymy jeszcze kapitan Phasmę (głosu udzieli jej sama Gwen Christie), a także księżniczkę, czy też raczej generał Leię Organę. Carrie Fisher zostanie zastąpiona przez Rachel Buterę. Postać pojawi się jednak tylko epizodycznie. Nie można również nie wspomnieć o wiernym towarzyszu Poe - BB8 również pojawi się na naszych ekranach.

A kiedy zobaczymy przygody młodego członka Ruchu Oporu? Kaz i brygada pojawią się na ekranach telewizorów już w niedzielę, 7 października 2018 roku na Disney Channel. Pierwszy odcinek ma trwać około godziny, a jego tytuł brzmi „The Recruit”. Po premierze debiutu, serial zostanie przeniesiony na kanał Disney XD. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy odbędzie się polski debiut.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Zwiastuny Star Wars