23.10.2017 11:16

Jon Snow wie wszystko o 8. sezonie „Gry o tron”

Choć nikt nie zna jeszcze daty premiery finałowego sezonu „Gry o tron”, Kit Harington twierdzi, że on zna już jego zakończenie. 

Jon Snow wie wszystko o 8. sezonie „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Z początkiem października 2017 informowaliśmy Was, że obsada „Gry o tron” spotkała się w Belfaście, by rozpocząć prace nad 8. sezonem serialu. Nie wpłynęło to jednak na wiedzę aktorów w kwestii ostatecznych losów ich bohaterów. Twórcy zapowiedzieli już wcześniej, że nakręcą kilka zakończeń serialu, by nawet obsada nie wiedziała, jak będzie wyglądał finał „Gry o Tron”. Natomiast wcielający się w Jaimego Lannistera Nikolaj Coster-Waldau skarżył się, że nawet odtwórcy głównych ról nie dostali scenariusza i o tym, co mają grać, będą dowiadywali się bezpośrednio przed każdą sceną.

jon snow wie wszystko

Tymczasem Kit Harington pochwalił się, że wbrew temu, co mówią inni, on o 8. sezonie wie już wszystko. Czyżby znajdował się w bardziej uprzywilejowanej pozycji od kolegów z planu? A może tylko blefował, by nie słuchać od przyszłej małżonki, że znowu „nic nie wie”? Tak czy inaczej w wywiadzie dla BBC powiedział:

"

Wzbudza to we mnie ogromne emocje. Mieliśmy czytanie scenariusza w ubiegłym tygodniu, więc faktycznie wiem teraz wszystko. "

Aktor wszedł więc w posiadanie niezwykle tajemnej wiedzy, której będzie musiał strzec aż do premiery 8. sezonu „Gry o Tron” w 2019 roku. Przyznał bowiem, że dyskrecja, jaką otoczona jest produkcja HBO, wciąż pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Członkowie obsady i ekipy nie tylko nie mogą rozmawiać o treści scenariusza (co jest oczywiste), lecz nie mogą też wyjawiać informacji dotyczących terminów zdjęć ani pokazywać fotografii z planu. Mimo to prowadzący wywiad „przypadkiem” wspomniał, że Harington ma rozpocząć zdjęcia do swych pierwszych scen już w poniedziałek 23 października 2017. Aktor przyznał, że te ostatnie spotkania na planie będą go wiele kosztować:

"

Płakałem pod koniec!... Musicie pamiętać, że robię to od ośmiu lat… Dlatego stałem się w tym temacie trochę płaczliwy. To będzie dziwny rok. Mówienie wszystkim „do widzenia”, kręcenie ostatniej sceny z tą czy inną osobą. A nie tylko my jesteśmy z tym związani, mnóstwo ludzi na całym świecie jest. "

jon snow wie wszystko 2

Jeśli wierzyć słowom Haringtona, czeka nas nie tylko epickie, ale też bardzo emocjonalne zakończenie serialu. Na szczęście, na otarcie łez wszystkich fanów, HBO szykuje już kolejne seriale osadzone w świecie „Gry o Tron”.  

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gra o tron Jon Snow