22.11.2019 12:16

"Kacze opowieści": w trzecim sezonie serialu poznamy ojców jednej z bohaterek

Twórcy nowej odsłony "Kaczych opowieści" zapowiedzieli, że w 3. sezonie serialu Disneya zobaczymy wątek LGBT - ojców bohaterki imieniem Violet.

Kacze oppwieści
foto: kadr z serialu Kacze oppwieści

Fani "Kaczych opowieści" wciąż czekają na 3. sezon serialu Disneya. Chociaż na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy nowe odcinki animacji, jeden z twórców potwierdził podejrzenia widzów. Violet - jedna z bohaterek produkcji ma dwóch ojców. Już niedługo ich poznamy.

"Kacze opowieści" sezon 3 - wątek LGBT w serialu Disneya

Frank Angones jeden z producentów wykonawczych wznowionej wersji słynnej animacji, w trzecim sezonie zadebiutuje wątek LGBT. Okazuje się, że w zbliżających się odcinkach poznamy parę kaczorów, którzy są ojcami Violet - przyjaciółki Leny i siostrzeńców Sknerusa McKwacza.

Foto: materiały prasowe Nickelodeon
Foto: materiały prasowe Nickelodeon
Przeczytaj także W netfliksowej animacji "Rocko i jego świat" pojawi się transseksualna postać. O czym opowie produkcja?

Angones potwierdził informację za pośrednictwem serwisu Tumblr. Twórca odpowiedział na jedno z pytań fanów, dotyczących domysłów na temat orientacji seksualnej rodziców Violet.

"

Chcemy wyjść wam naprzeciw i być szczerzy w tek kwestii: tatusiowie Violet są obecni i pojawią się w serialu, chociaż na razie nie odegrają dużej roli. Jak w przypadku wszystkich naszych bohaterów, przeprowadziliśmy wiele rozmów na temat tego, kim jest Violet, jaka była jej przeszłość i wpadliśmy na fajny pomysł, by miała zbyt entuzjastycznych nadopiekuńczych ojców, którzy kochają ojcostwo. Nie nadbudowywaliśmy wokół nich historii, ale kiedy nadszedł czas na odcinek skupiający się na szczególnej sytuacji Hyzia i Violet, ich obecność nabrała sensu (i zaowocowało tym, że Matt Humphreys stworzył jedną z moich najbardziej ulubionych kwestii Leny). Jestem jednak świadomy, że "queerowa reprezentacja za pomocą ojców i trzecioplanowych postaci" może być problemem, więc cofnęliśmy się do wielu heteronormatywnych romansów, które pojawiają się w serialu w związku z przeszłością bohaterów (Skenrus i Goldie, Donald i Daisy, Fenton i Gandra). Zaczęliśmy się też zastanawiać, jak daleko możemy posunąć się ze zmianą ustalonych wcześniej zasad funkcjonowania postaci Disneya.

Ale to żadna wymówka. Całkiem dobrze poradziliśmy sobie z różnorodnością dotyczącą koloru skóry i reprezentacjami osób niepełnosprawnych, ale wciąż nie zrobiliśmy wystarczająco dużo dla polepszenia widoczności osób LGBTQ+. Mieliśmy kilka tematów i pomysłów, które odnoszą się istotnych problemów LGBTQ+. Ale zawsze jest szansa na zrobienie w tej kwestii więcej. Nie chcę użyć wymówki w stylu: "patrzcie, ile zrobiliśmy!". Wiem, że ta odpowiedź jest byle jaka, ale niecce nikogo na nic naprowadzać. Proszę, uwierzcie mi w to, co powiedziałem wcześniej. Jestem oddany, by wciąż robić lepsze rzeszy i znaleźć nowe okazje do wykorzystania pełnych reprezentacji w tym serialu. "

Jak widać, twórcy serialu postanowili oddać w "Kaczych opowieściach" otaczającą nas rzeczywistość i podać ją młodym widzom, którzy nie do końca mogą rozumieć świat, w którym żyją. Produkcja Disneya pełni więc bardzo ważną rolę w wychowaniu młodych widzów.

My Little Pony: Przyjaźń to magia
My Little Pony: Przyjaźń to magia
Przeczytaj także Kucyki-lesbijki zadebiutują w serialu "My Little Pony: Przyjaźń to magia"

"Kacze opowieści" sezon 3 - kiedy premiera?

Oprócz ojców Violet w nadchodzącym sezonie, który trafi na Disney+, zobaczymy występy gościnne z innych tytułów Disneya - seriali "Goofy i inni", Przygody Agenta Kupra", "Brygada RR" czy "SuperBaloo". Na razie nie podano, kiedy nowe odcinki "Kaczych opowieści" zadebiutują w USA, więc tym trudniej mówić o polskiej dacie kontynuacji przygód siostrzeńców Donalda. Polscy fani czekają obecnie na ostatnich pięć odcinków 2. sezonu serialu, który w Polsce ukaże się na Disney XD najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.

kadr z serialu Artur
kadr z serialu Artur
Przeczytaj także Gejowski ślub w nowym sezonie słynnego serialu animowanego dla dzieci

Zobacz też: Szwedzki superbohater rozgramia polskich nacjonalistów flagą LGBT

Tagi: Seriale Disney Kacze opowieści LGBT