24.07.2018 18:06

Kto zagra Buffy w nowej wersji serialu Jossa Whedona?

Trwają przygotowania do realizacji rebootu serialu „Buffy: Postrach wampirów”, w którym w główną rolę ma wcielić się czarnoskóra aktorka. Kto najlepiej pasuje do tej roli?

Buffy: Postrach wampirów
foto: United Archives/EAST NEWS

Już niebawem na małe ekrany trafi nowa wersja „Buffy”, która – jak zapowiadają producenci – będzie odpowiadała różnorodności współczesnego świata. Z tego powodu Sarah Michelle Gellar, która przez 6 lat wcielała się w postać pogromczyni wampirów, w reboocie zostanie zastąpiona przez czarnoskórą dziewczynę.

Kto zagra Buffy w reboocie? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Dlatego postanowiliśmy na własną rękę zastanowić się, która z aktorek młodego pokolenia najlepiej pasowałaby do roli nowej Buffy Summers. Nasze trzy główne typy znajdziecie poniżej.

Alisha Boe – gwiazda „13 powodów” jako Buffy?

Alisha Boe

Gwiazda „13 powodów” wcielająca się w postać Jessiki, której wątek w 2. sezonie serialu wysunął się na pierwszy plan, jest wprost wymarzoną kandydatką do głównej roli w kolejnej młodzieżowej produkcji. Tym bardziej, że Alisha Boe ma już doświadczenie w nadprzyrodzonych tematach. Zanim dołączyła do obsady „13 powodów”, wystąpiła m.in. w filmie „Paranormal Activity 4” i serialu „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”.

Letitia Wright – gwiazda „Black Panthera” jako Buffy?

Letitia Wright

Któż lepiej może sobie poradzić w walce ze złem, jeśli nie genialna i waleczna siostra T’Challi? Naszym zdaniem – nikt. Dlatego energiczna Letita Wright, której rola Shuri w „Black Pantherze” utorowała drogę do światowej kariery, wydaje nam się idealną kandydatką do roli współczesnej Buffy.

Jaz Sinclair – przyjaciółka Sabriny, nastoletniej czarownicy jako Buffy?

Jaz Sinclair

Jaz Sinclair nie jest aktorką szczególnie znaną w Polsce. Dotychczas zagrała mniejsze role w produkcjach takich jak „Papierowe miasta” czy serial „Easy”. Podejrzewamy jednak, że może się to zmienić, kiedy w serwisie Netflix zadebiutuje serial „Chilling Adventures of Sabrina”, gdzie Sinclair gra najlepszą przyjaciółkę tytułowej czarownicy. A jako że współczesnej wersji „Sabriny” o wiele bliżej do „Buffy” niż do oryginału z lat 90., Sinclair będzie zdecydowanie przygotowana do wejścia w buty pogromczyni wampirów.

„Buffy: Postrach wampirów” - powstaje nowa wersja serialu

Pomysłodawcą i twórcą serialu o Buffy był Joss Whedon („Avengers”), który swoją produkcją chciał sprzeciwić się stereotypowi wątłej blondyneczki z horrorów, mordowanej w ciemnej uliczce przez rozmaite monstra. Tak powstała Buffy, nastolatka z Kalifornii, która nie tylko nie drżała ze strachu, ale sama była postrachem dla potworów.

Joss Whedon jest również zaangażowany w produkcję nowej wersji serialu. Tym razem jako producent wykonawczy. Autorką scenariusza została Monica Owusu-Breen, która jest ma na swoim koncie scenariusze m.in. „Agentów TARCZY”, „Fringe’a” czy oryginalnych „Czarodziejek”.

Serial nie znalazł jeszcze swojego domu w postaci stacji telewizyjnej czy platformy streamingowej, jednak można się domyślać, że jest to tylko kwestia czasu. Obsada rebootu nie jest jeszcze znana, podobnie jak data premiery nowej „Buffy”. Jak oceniacie nasze propozycje do roli tytułowej bohaterki?

Która z aktorek najlepiej pasuje do roli Buffy?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Joss Whedon Buffy: Postrach wampirów