25.04.2019 11:02

Który serial jest najchętniej oglądany na Netflix? Okazuje się, że to nie żadna z produkcji oryginalnych serwisu

Który serial dostępny na Netflix jest najpopularniejszy wśród widzów? Jak na ironię przystało, nie chodzi o żaden z tytułów wyprodukowanych przez platformę streamingową.

Netflix
foto: Reporters / STG/REPORTER

Netflix jest dla wielu synonimem platformy streamingowej. W ciągu ostatnich lat na serwisie pojawiło się bardzo wiele pozycji stworzonych przez Netfliksa - tak zwanych seriali i filmów oryginalnych. Przedstawiciele platformy jakiś czas temu rozpoczęli ekspansję na cały świat i w ciągu ostatnich miesięcy światło dzienne ujrzały seriale wyprodukowane poza Stanami Zjednoczonymi.

Jinn (Netflix)
Jinn (Netflix)
Przeczytaj także Nastolatkowie kontra potężny dżin zwiastunie pierwszego arabskiego serialu Netfliksa

Mimo wielkiej popularności takich tytułów jak "House of Cards", "Stranger Things", czy "Daredevil", pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszy serial dostępny na Netfliksie zajmuje produkcja nienależąca do oryginalnej treści serwisu.

"Netfix" - najpopularniejszy serial na platformie streamingowej

Jak donosi Variety, najpopularniejszym serialem wśród użytkowników Netfliksa jest "The Office" - mockument stworzony w 2013 roku przez stację NBC, będący amerykańskim remakiem brytyjskiego oryginału. Te rewelacje potwierdza również Wall Street Journal. "The Office" od 6 lat zajmuje pierwsze miejsce wśród amerykańskich użytkowników platformy streamingowej. Niestety królowanie komediowej historii o pracownikach biura może się zakończyć. NBC planuje upomnieć się o swoją własność z powodu powstającej platformy streamingowej stacji.

Kontrakt Netfliksa z NBC wygasa w 2021 roku i prawdopodobnie wtedy "The Office" zniknie z bazy platformy. Przedstawiciele Netfliksa doskonale zdają sobie sprawę z popularności serialu NBC i z tego powodu zdecydowali się zapłacić 100 milionów dolarów za licencję, by przedłużyć jego obecność w swojej ofercie o rok.

Na dalszych miejscach w rankingu popularności znajdują się "Przyjaciele" oraz "Chirurdzy". Najchętniej oglądane seriale produkowane przez Netfliksa to "Orange Is the New Black" oraz "Ozark". Jednak oba tytuły są w daleko w tyle za wyżej wymienionymi serialami.

Netflix pakuje ogromną ilość pieniędzy w oryginalne treści i chociaż ma w zanadrzu kilka hitów, na razie nie przebijają one kultowych produkcji sprzed lat. Czy za jakiś czas seriale Netfliksa będą tak samo popularne, jak "The Office" czy "Przyjaciele"? Przekonamy się wkrótce.

>>Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Originals - Najwyżej oceniane produkcje [RANKING]<<

Tagi: Seriale Netflix The Office