23.02.2018 10:50

„Leśniczówka” zastąpi „Klan” w wiosennej ramówce TVP. Już sama czołówka robi wrażenie

Telewizja Polska wprowadza kolejne dobre zmiany na wiosnę. W ramówce pojawi się m.in. nowy serial „Leśniczówka”, do którego piosenkę pt. „Dom dobrych drzew” zaśpiewa Edyta Górniak.

Leśniczówka zamiast Klanu
foto: kadr z serialu "Leśniczówka"

„Leśniczówka” to serial skupiający się na perypetiach bohaterów, którzy postanawiają przeprowadzić się z wielkiego miasta do domku pod lasem. W rolach głównych zobaczymy Jolantę Fraszyńską i Marka Bukowskiego oraz m.in. Mariana Dziędziela, Annę Seniuk, Przemysława Bluszcza, Henryka Talara, Krystynę Tkacz, Weronikę Książkiewicz i Krzysztofa Globisza. 

„Leśniczówka” zamiast „Klanu”

Serial ma zastąpić „Klan”, który coraz gorzej radzi sobie na ekranie. W czasach największej popularności pod koniec lat 90. odcinki polskiej telenoweli o rodzie Lubiczów gromadziły przed telewizorami nawet 10 milionów widzów. Dziś serialowi udaje się przykuć uwagę ok. 1 miliona oglądających. Dlatego też TVP zaczyna usuwać w cień swoją sztandarową produkcję.

Na razie „Klan” zniknie z ekranów tylko w piątki. TVP będzie emitowało po dwa odcinki „Leśniczówki” – w każdy piątek o godz. 17.55 i 18.25 począwszy od 2 marca 2018 roku. Stacja zaprezentowała pierwszy teaser serialu:

Jak czytamy w oficjalnym opisie ze strony TVP:

"

Leśniczówka to miejsce, do którego po nagłej śmierci ukochanego dziadka Antoniego (Marian Dziędziel), leśniczego postrzelonego w tajemniczych okolicznościach, przenosi się rodzina Katarzyny Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska). Katarzyna wraz z domem ojca przejmuje rodzinne tajemnice z przeszłości. Staje przed dylematem czy pielęgnować sekrety, czy wręcz przeciwnie: podjąć się wyjaśnienia nierozwiązanych spraw. "

Nie mogło oczywiście zabraknąć także historycznego akcentu. TVP na swojej stronie zapowiada enigmantycznie, że w najnowszej produkcji rodzinne tajemnice będą nawiązywały do wyjątkowej historii Polski. „Leśniczówkę” wyreżyseruje Maciej Żak, reżyser i scenarzysta filmów „Supermarket”, „Ławeczka” czy „Konwój”.

„Dom dobrych drzew” – piosenka z czołówki w wykonaniu Edyty Górniak

Kolejną atrakcją związaną z serialem jest to, że piosenkę z czołówki o iście magicznym tytule „Dom dobrych drzew” zaśpiewała Edyta Górniak. Sekwencję otwierającą odcinki można już zobaczyć (i posłuchać!) na YouTube:

Edyta Górniak zaśpiewała piosenkę na żywo na czwartkowej (22 lutego 2018) konferencji ramówkowej TVP, gdzie ogłoszono rewelacje związane z „Klanem” i „Leśniczówką”. 

Czy nowa produkcja doścignie swoją popularnością najdłużej emitowaną polską telenowelę w latach jej świetności? I czy uda jej się skupić na sobie tak wielką uwagę internautów, co „Klan” czy „Korona królów”? Przekonamy się już na wiosnę. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Klan TVP