12.06.2019 13:51

"Lucyfer" jest najczęściej oglądanym serialem Netfliksa w czerwcu. Oto najpopularniejsze seriale platformy

TV Time przygotował zestawienie 10 najczęściej binge-watchowanych seriali w czerwcu 2019 roku na różnych platformach streamingowych. "Lucyfer" jest daleko przed wszystkimi, a jakie inne programy cieszyły się popularnością?

Lucyfer
foto: kadr z serialu

Portal TV Time zajmuje się przygotowywaniem różnych statystyk dotyczących oglądalności telewizji, a obecnie również platform streamingowych. Oprócz przygotowywania zestawień dotyczących łącznej ilości widzów, podziałów demograficznych, itp., serwis zajmuje się również zjawiskiem binge-watchingu, czyli oglądania kilku (czy nawet kilkunastu) odcinków danej produkcji jednym ciągiem. 

Lucyfer najczęściej binge-watchowanym serialem w czerwcu 2019 roku

Według danych TV Time, w czerwcu 2019 roku rynek zdominował "Lucyfer", który ma ponad 5% udziału w "binge-watchowym rynku". Wśród innych programów Netfliksa znajdziemy "The Society". Na liście jest również "Riverdale", które w Polsce jest dostępne właśnie na platformie streamingowej. Badanie dotyczy natomiast rynku amerykańskiego, gdzie serial o nastolatkach jest emitowany na antenie CW i ich aplikacji mobilnej CW App.

Lucyfer
Lucyfer
Przeczytaj także "Lucyfer" - Netflix zapowiedział 5. i zarazem finałowy sezon serialu

Zastanawiające jest też zaledwie 4. miejsce "Gry o tron", która w poprzednim tygodniu miała 2. miejsce i musiała ustąpić jedynie miejsce na szczycie własnie wspomnianemu "Lucyferowi". Cóż, wygląda na to, że być może 8. sezon faktycznie nie spodobał się fanom na tyle, by go oglądać ponownie. Zobaczcie pełne zestawienie:

Zupełnie inaczej prezentuje się natomiast sytuacja dla Netfliksa, który musi się bardzo cieszyć z decyzji o przejęciu praw do "Lucyfera". Niedawno dowiedzieliśmy się, że potwierdzono 5. sezon produkcji, który przy okazji będzie ostatnią serią przygód diabła, jego przyjaciółki demonicy, brata anioła i ludzkich bohaterów. Na wieści zareagowała cała obsada i twórcy, wyrażając ogromne zadowolenie z tego, że będą mogli zakończyć historię po swojemu.

Niestety, data premiery 5. sezonu "Lucyfera" pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gra o tron Netflix Lucyfer HBO GO