13.06.2018 14:02

MTV zapowiada powrót serialu „Aeon Flux”. Tym razem w wersji aktorskiej

Aeon Flux - agentka z przyszłości powraca w aktorskiej wersji słynnego serialu MTV.

Aeon Flux
foto: kadr z serialu Aeon Flux

Moda na lata 90. trwa najlepsze. Jak podaje The Hollywood Reporter, MTV postanowiła przywrócić do życia jeden z najsłynniejszych seriali stacji z okresu ostatniej dekady XX wieku. Mowa oczywiście o „Aeon Flux” - awangardowej animacji, która podbiła serca widzów na całym świecie. Nowa wersja ma być aktorskim serialem, więc wszyscy miłośnicy charakterystycznej kreski i odważnej animacji mogą poczuć się trochę zawiedzeni. Czy reboot „Aeon Flux” odda niepokojący klimat oryginalnego serialu?

„Aeon Flux” - o czym jest serial?

Futurystyczny świat i postacie go zamieszkujące stworzył Peter Chung. Serial „Aeon Flux” zadebiutował w roku 1991 jako część pasma Liquid Television w krótkometrażowej formie. Jako osobna seria pojawił się 4 lata później. Widzowie na przestrzeni 21 odcinków mieli okazję poznać Ziemię z roku 7698, prawie całkowicie wyludnioną w wyniku zniszczenia środowiska naturalnego. W miejscu, gdzie niegdyś była Europa Wschodnia znajdują się jedyne funkcjonujące ośrodki zamieszkiwane przez ludzi. Miasto-państwo Monika - to rozwijająca się anarchistyczna społeczność, natomiast Bregna jest dyktaturą, w której dominują funkcjonariusze prawa kontrolowani przez Trevora Goodchilda. Fabuła skupia się na tytułowej bohaterce - amoralnej, niezwykle wygimnastykowanej agentce Moniki, której zadaniem jest infiltracja Bregny. Goodchild pełni jednocześnie rolę głównego przeciwnika oraz kochanka głównej bohaterki. Serial wypełnia przemoc seks, fetyszyzm i dominacja. 

„Aeon Flux” - kto wystąpi w aktorskiej wersji?

Nowa wersja serialu jest na razie na wczesnym etapie produkcji. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym „Aeon Flux” został Jeff Davis odpowiedzialny za serial „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”. Dołączyła do niego Gale Anne Hurd - producentka wykonawcza „The Walking Dead”, która była odpowiedzialna również za kinową wersję „Aeon Flux”. W filmie z 2005 roku w reżyserii Karyn Kusamy w roli głównej wystąpiła Charlize Theron.

Na razie nie wiadomo kto wystąpi jako niebezpieczna Aeon Flux ani czego dokładnie będzie dotyczyć fabuła nowego serialu MTV. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Aeon Flux