23.02.2018 16:16

Dokumentalny serial Netfliksa „Making a Murderer” doczeka się kontynuacji

Ruszyły prace nad kontynuacją dokumentalnej opowieści o oskarżonym o morderstwo Stevenie Averym, który wcześniej spędził 18 lat w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił.

Making a murderer - Steven Avery
foto: kadr z filmu "Making a Murderer"

„Making a Murderer” to bezprecedensowy thriller, realizowany przez 10 lat w formie serialu dokumentalnego. Jest to opowieść o mężczyźnie, który po niesłusznej odsiadce 18 lat za rzekomy gwałt, po dwóch latach na wolności został oskarżony o morderstwo. Po świetnie przyjętym, obsypanym nagrodami Emmy sezonie pierwszym, powstaje kontynuacja pt. „Convicting a Murderer”.

„Convicting a Murderer” ma zaprezentować sprawę z nowej perspektywy

Nową serię 8 odcinków wyreżyseruje dokumentalista Shawn Rech. Producenci deklarują, że „Convicting a Murderer” zbada sprawę Stanu Wisconsin przeciwko Stevenowi Avery'emu z innej perspektywy niż pierwszy sezon serialu. Rech będzie ściśle współpracował z prokuratorem okręgowym Kenem Kratzem i dowodzącym śledztwem Tomem Fassbenderem oraz innymi postaciami, które miały stać po stronie prawa w głośnej sprawie Avery'ego. Reżyser będzie starał się poszerzyć obraz, jaki otrzymaliśmy w „Making a Murderer”. Jak twierdzi: 

"

Kiedy realizowano „Making a Murderer” wiele osób, które zajmowały się w tej sprawie egzekwowaniem prawa nie mogło lub nie chciało uczestniczyć w serialu, co zaowocowało jednostronną analizą całej sprawy. Serial dokumentalny będzie badał tę sprawę i zarzuty o zaniedbania i nadużycia policji z szerszej perspektywy. Ukaże także widzom, jak traumatyczne efekty przynosi bycie uznanym za winnego w sądzie oraz przez opinię publiczną.  "

Rech nie po raz pierwszy zajmie się sprawą niesłusznie skazanych. W 2014 roku zrealizował „A Murder in the Park” - dokument ukazujący przerażającą sprawę Alstory'ego Simonsa, który zaprezentował dowody prowadzące do jego uwolnienia. 

Netflix dał zielone światło kontynuacji „Making a Murderer”, jednak data premiery „Convicting a Murderer” nie jest jeszcze znana. 

Natalia Hluzow
Tagi: Netflix Mindhunter