14.08.2018 11:51

Mark Hamill zostanie templariuszem w nowym sezonie serialu „Knightfall”

Luke Skywalker we własnej osobie wystąpi w 2. sezonie serialu History opowiadającym o templariuszach. Hamill wcieli się w postać rycerza-weterana, który stanie się mentorem młodszych kolegów po fachu. 

Mark Hamill
foto: Evan Agostini/Invision/AP/Fotolink

Mark Hamill znany z ról Luke'a Skywalkera oraz animowanego Jokera, zamieni miecz świetlny i pistolety z konfetti na tarczę, miecz i kolczugę. Stacja History poinformowała w poniedziałek 13 sierpnia 2018 roku, że powstanie 2. sezon serialu „Knightfall”, który opowiada o politycznych i fizycznych przepychankach zakonu templariuszy. 

Mężczyzna wcieli się w postać Talusa, zahartowanego żołnierza templariuszy, który będzie szkolił młodych rycerzy zakonu. Brzmi jak opis mistrza Yody, tylko wiecie, nie małego i nie zielonego:

"

Talus to zaprawiony w boju rycerz templariuszy, który brał udział w krucjatach i przez 10 lat znajdował się w niewoli na terenie Świętej Ziemi. Po powrocie do domu zajął się treningiem nowych rekrutów zakonu. "

Knightfall - serial o templariuszach

Głównym bohaterem „Knightfall” jest Landry grany przez Toma Cullena. Mężczyzna jest ambitnym rycerzem zakonu, którego głównym celem jest zmotywowanie jego braci do poszukiwań Świętego Graala, o którym prawdopodobnie słyszeliście. Chociażby z filmu „Monty Python i Święty Graal”.

Oprócz ogłoszenia, że do obsady dołączył Mark Hamill, History poinformowało również, że zmiany dotknął również zakulisową część produkcji - showrunnerem „Knightfall” został Aaron Helbing znany z pracy nad „The Flashem” i „Spartacusem”. Na temat 2. sezonu serialu wypowiedział się szef ds. programów stacji, Eli Lehrer, który obiecał, że nowe odcinki będą mroczniejsze i bardziej naturalistyczne:

"

Nie możemy się doczekać, by pokazać naszym widzom zdecydowanie bardziej brutalną wersję „Knightfall” w 2. sezonie. "

Knightfall 2 z Markiem Hamillem - kiedy premiera?

Na razie nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera 2. sezonu serialu „Knightfall”, ale najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w 2018 roku. Stacja History ma jeszcze w zanadrzu 2. część 5. sezonu „Wikingów”, która zacznie być emitowana 28 listopada 2018 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Mark Hamill