07.08.2018 13:33

Master Chief ma być głównym bohaterem serialu „Halo” Stevena Spielberga

Showtime podzieliło się garścią nowych informacji dotyczących ich nadchodzącej produkcji opartej na popularnej serii gier wideo na konsole Xbox.

Halo
foto: materiały prasowe

Wiemy na pewno, że producentem wykonawczym serialu „Halo” ma być sam Steven Spielberg. Oprócz tego nie wiedzieliśmy o serialu zbyt dużo - premiera produkcji ma się odbyć w jeszcze w 2020 roku i to właściwie tyle. Na szczęście, na początku sierpnia 2018 roku odbyła się konferencja Television Critics Association, podczas której telewizja Showtime zdradziła trochę więcej szczegółów dotyczących „Halo”.

Jak donosi IGN, zdecydowanie najważniejszym z nich był fakt, że sam Master Chief pojawi się w jednej z głównych ról nadchodzącego serialu opartego o serię gier przeznaczonych na konsole Xbox. O tym poinformował szef programów w Showtime, Gary Levine. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że „Halo” będzie w pełni futurystycznym sci-fi - prezes stacji telewizyjnej, David Nevins, powiedział, że „to na pewno nie będzie fantasy”:

"

To bardzo inny gatunek - futurystyczne, opowiadające o kosmosie sci-fi, żadne fantasy. Sporo czasu zajęło nam przygotowanie scenariusza, ale czuliśmy, że mamy w naszych rękach coś specjalnego i interesującego. To musiało powstać na Showtime. To będzie ogromny serial z bardzo poważnymi postaciami. "

Serial Halo z Master Chiefem w roli głównej

Potem głos znowu zabrał Levine, który wyjaśnił, że telewizja podjęła świadomą decyzję, by zatrudnić w roli scenarzysty kogoś, kto nie jest znany z filmów science-fiction, ani wielkich kosmicznych bitew:

"

Wielkie sceny batalistyczne to coś, co jest w DNA serii „Halo”, ale chcieliśmy przede wszystkim wejść pod te wielkie zbroje Spartan, by pokazać dramat drużyny kosmicznych bohaterów, który sprawdziłby się w naszej telewizji. Tak jak powiedział David (Nevins, prezes Showtime), chcemy, aby spełnić marzenia fanów serii gier, jednocześnie nie zapominając o widzach Showtime, którzy oczekują wysokiej jakości dramatu. "

Ogłoszenie, że Master Chief będzie jednym z głównych bohaterów serialu „Halo” oznacza, że pojawia się fundamentalne pytanie - kto wcieli się w protagonistę produkcji? Być może twórcy postanowią jedynie pokazywać żołnierza w jego kosmicznym pancerzu? Wtedy wystarczyłoby zatrudnić Steve'a Downesa, czyli aktora, który wciela się w Chiefa w grach. To się jednak dopiero okaże, ponieważ na razie powstał jedynie scenariusz produkcji. Na ogłoszenia castingowe i zwiastun przyjdzie nam jeszcze poczekać do co najmniej 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gry Halo