01.03.2018 14:06

Matt LeBlanc o powrocie „Przyjaciół” po latach: Nie chcecie oglądać Joeya na kolonoskopii

Słynny sitcom z lat 90. wciąż cieszy się ogromną popularnością. Wielu fanów marzy o jego powrocie, ale co na ten temat myślą odtwórcy głównych ról?

Matt LeBlanc o powrocie „Przyjaciół” po latach: Nie chcecie oglądać Joeya na kolonoskopii
foto: action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Serial „Przyjaciele” („Friends”), stworzony przez scenarzystów Martę Kauffman i Davida Crane’a, produkowany był w latach 1994-2004 przez Warner Bros. Television. Opowiadał o zabawnych perypetiach paczki kumpli z nowojorskiego Manhattanu – Rachel, Moniki, Phoebe, Joeya, Chandlera i Rossa. 

Sitcom zdobył wielką popularność na całym świecie, także w Polsce, gdzie był emitowany przez Canal+, Polsat, TVN i TVN7. Odtwórcy głównych ról, szczególnie Jennifer Aniston, zyskali status gwiazd kina i celebrytów. Produkcja serialu zakończyła się po 10 sezonach. W latach 2004-2006 kręcono także spinoff, „Przyjaciół” pod tytułem „Joey”, skoncentrowany na postaci granej przez Matta LeBlanca. 

Wydarzeniem ostatnich miesięcy dla polskich fanów serialu było umieszczenie wszystkich jego sezonów na platformie Netflix Polska. Okazało się, że wciąż jest chętnie oglądany, a przygody „Przyjaciół” bawią już kolejne pokolenie widzów. 

Marzeniem wielu fanów jest zatem powrót serialu po latach. Skoro na fali nostalgii za latami 90. wróciły „Z Archiwum X” i „Twin Peaks”, to dlaczego by nie „Friends”? 

Niestety, odtwórcy głównych ról raczej nie są zainteresowani „reunionem” na planie. O możliwości powrotu sitcomu wypowiedział się w australijskim radiu Matt LeBlanc. Serialowy Joey uważa, że przedstawia on zamkniętą opowieść. 

"

Rozumiem ludzi, którzy naprawdę chcą tego powrotu, ale serial opowiada o zakończonym okresie w życiu postaci, pomiędzy 20. a 30. rokiem życia.  "

Matt uważa, że dalsze losy „Przyjaciół”, starszych o całe 14 lat, nie prezentowałyby się już interesująco na ekranie. Fanom pragnącym nowej wersji radzi, by zamiast czekać na dalszą część historii, użyli swojej wyobraźni. 

"

Gdybyśmy zobaczyli, co teraz robią bohaterowie, to byłoby to jak w sytuacji, w której książka jest lepsza od filmu. Lepiej będzie wyobrazić sobie, co teraz robią. Nie sądzę, że ktokolwiek chciałby zobaczyć Joeya na kolonoskopii.  "

Na wszelki wypadek przypominamy - kolonoskopia to badanie jelita grubego. W jej trakcie wprowadza się przez odbyt wziernik zakończony kamerą, który przesyła obraz jelita.

Chcielibyście mimo wszystko obejrzeć po 14 latach przygody „Przyjaciół” (i Joeya na kolonoskopii)? 

Chcielibyście kolejnego sezonu „Przyjaciół” po 14 latach?

Maciej Koprowicz
Tagi: Seriale Przyjaciele