15.06.2018 11:42

„Minecraft" będzie dostępny na Netflixie jako interaktywny serial

Netflix i Telltale Games łączą siły. Na platformie już wkrótce pojawi się interaktywny serial na podstawie gry „Minecraft: Story Mode”.

Minecraft
foto: fragment zwiastunu gry „Minecraft: Story Mode”.

Platforma streamingowa Netflix od dawna cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Już niedługo jej wielbiciele będą mogli sami decydować o tym jak potoczy się akcja oglądanego przez nich serialu. A wszystko za sprawą nowej produkcji opartej na fabularnej wersji popularnej gry „Minecraft” stworzonej przez studio Telltale Games.

Minecraft: Story Mode

Pierwszy epizod gry „Minecraft: Story Mode” ukazał się w 2015 roku. Fabuła opowiada historię postaci imieniem Jesse, której płeć możemy wybrać na początku gry. Jako, że oryginalna gra polega głównie na budowaniu w zasadzie dowolnych obiektów w otwartym świecie, studio Telltale nie było w żaden sposób ograniczone dotychczasową fabułą produkcji. Stworzyło więc całkiem nową opowieść, w której główny bohater próbuje wygrać konkurs budowniczy i przy okazji ocalić klockowy świat. Możliwe więc, że podobną historię będziemy mogli oglądać w serialu Netflixa.

Serial na podstawie gry Telltale

Produkcja będzie liczyła 5 odcinków. Do aktywnego oglądania/grania najprawdopodobniej będzie potrzebny zwykły pilot od telewizora. Podobnie jak w przypadku większości produkcji Telltale głównym elementem serialu będą dialogi oraz podejmowane przez oglądającego decyzje. Zabraknie jednak charakterystycznych dla studia krótkich scen akcji – wtrącanych czasem dla wzbogacenia rozgrywki.

I chociaż z początku mówiło się, że oferta Netflixa może poszerzyć się o gry, platforma stanowczo zaprzecza tym pogłoskom. To jednak nie pierwszy raz, kiedy serwis oferuje swoim widzom możliwość aktywnego wpływu na oglądane treści. W 2017 roku na liści dostępnych filmów pojawiły się kreskówki dla dzieci, w których mogły one decydować o dalszych losach ich bohaterów.

Interaktywne opowieści na Netflixie

Mowa tu o krótkometrażowej wersji przygód Kota w Butach – „Kot w Butach: Uwięziony w Baśni” oraz „Buddy Błyskawica: Sterta pomysłów”. W pierwszej produkcji mali widzowie mogli pomóc Kotu w Butach wydostać się z baśni, w której został uwięziony. Na pierwszy rzut oka przypominała ona zwyczajny film, który jednak co jakiś czas stawiał przed oglądającym pytania typu: „W którą stronę ma iść Kot?”. Od dokonywanych wyborów uzależniony był również czas trwania opowieści. W zależności od podjętych decyzji mógł on trwać od 18 do 39 minut.

Serial „Minecraft: Story Mode” nie będzie jedynym efektem współpracy Netflixa i Telltale Games. Studio zapowiedziało niedawno powstanie gry epizodycznej opartej na popularnym serialu oryginalnym platformy – „Stranger Things”.

Olga Konarzycka
Tagi: Seriale Gry Netflix