24.04.2018 14:50

Monopoly „Przyjaciele” trafią do sprzedaży w Polsce!

Kultowa planszówka w wersji inspirowanej serialem „Przyjaciele” trafi do sprzedaży również w Polsce. Kiedy będzie można ją kupić?

Friends Rachel and Phoebe
foto: kadr z serialu "Przyjaciele"

Niecały miesiąc po ogłoszeniu nowej wersji słynnej gry Monopoly poświęconej serialowi „Przyjaciele”, 24 kwietnia 2018 pojawiła się informacja, która bez wątpienia ucieszy wszystkich polskich fanów serialu. Monopoly Przyjaciele zadebiutuje na naszym rodzimym rynku w polskiej wersji językowej, przenosząc graczy znad Wisły wprost do Nowego Jorku, gdzie wraz z Chandlerem, Monicą, Rachel, Rossem, Phoebe i Joey'em będą mogli przywołać najlepsze wspomnienia z serialu. 

Monopoly Przyjaciele

Przyjaciele - kolejna wersja Monopoly

Monopoly jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie, która od lat cieszy się niegasnącą sympatią osób w każdym wieku. Wymyślona w czasach Wielkiego Kryzysu w USA planszówka na przestrzeni niemal wieku swojego istnienia doczekała się mnóstwa wersji i edycji kolekcjonerskich. Teraz, na fali powracającej popularności „Przyjaciół”, postanowiono stworzyć edycję inspirowaną serialem.

Przyjaciele - jak wygląda plansza? 

Gracze nowej wersji Monopoly będą mieli okazję wcielić się w jedną z 6 głównych postaci serialu, wybierając jej totem: damską torebkę Rachel, gitarę Phoebe, kucharską czapkę Moniki, swetrową kamizelkę Chandlera, dinozaura Rossa lub pizzę Joey'a. Zasady gry są oczywiście takie same jak w każdej edycji gry, jednak nowa wersja jest o tyle nietypowa, że zamiast państw i miast gracze mogą kolekcjonować wspomnienia - od pierwszych odcinków, w których Rachel zaczyna mieszkać z Monicą po ślub Phoebe i ostateczne zejście się Rachel i Rossa. Ponadto, zamiast kolei zobaczymy różne środku transportu należące do bohaterów, a w miejsce szansy i kasy społecznej pojawiły się mieszkanie nr 20 (Rachel i Moniki, później Moniki i Chandlera) i mieszkanie nr 19 (Chandlera i Joey'a, później Joey'a i Rachel). 

Monopoly Przyjaciele
Monopoly Przyjaciele

 

Twórcy nowej edycji gry zapowiadają, że na każdego gracza, który zajrzy do któregoś z mieszkań czeka wiele atrakcji, niespodzianek i duża dawka śmiechu! Czy oznacza to, że Monopoly po raz pierwszy nie będzie grą nienawiści za sprawą swojej najbardziej „Przyjacielskiej” wersji w historii? Będziemy mieli okazję przekonać się już niebawem. 

Monopoly Przyjaciele trafi do sprzedaży w polskiej wersji językowej 9 maja 2018 roku. Natomiast na wszystkich, którzy przed premierą chcieliby nadrobić zaległości lub przypomnieć sobie ten legendarny serial, w serwisie Netflix czekają wszystkie odcinki „Przyjaciół”.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Gry Przyjaciele