07.09.2018 10:31

Narodziny kartelu z Guadalajary w zapowiedzi serialu „Narcos: Meksyk”

Serwis Netflix zaprezentował teaser serialu „Narcos: Meksyk”. Zapowiedziano również datę premiery nowej produkcji. 

Narodziny kartelu z Guadalajary w zapowiedzi serialu „Narcos: Meksyk”
foto: kadr z serialu Narcos: Meksyk

Serial „Narcos” stał się jedną z flagowych produkcji serwisu Netflix. Pierwsze dwa sezony opowiadały o szemranej karierze jednego z najbardziej znanych przestępców związanych z narkotykami - Pablo Escobara. Widzowie śledzili losy gangsetera - od skromnych początków w handlowaniu używkami, przez potężne kolumbijskie imperium, po wielki upadek. 3. sezon skupił się na następcach Escobara - kartelu z Cali. „Narcos: Meksyk” będzie zupełnie nowym serialem, poświęconym gangom narkotykowym w Ameryce Środkowej i ich krwawej wojny z policją, która trwa do dziś. W sieci pojawił się teaser produkcji. 

„Narcos: Meksyk” - kartel z Guadalajary przejmuje inters

Widzowie nowego serialu Netfliksa będą mieli okazję przyjrzeć się historii karteli narkotykowych, działając na terenie Meksyku. Prześledzą losy nielegalnej działalności od samego początku, kiedy plantatorzy i handlarze nie byli zorganizowani w żadną dużą grupę. W latach 80. nastąpił przełom i za sprawą Féliksa Gallardo (Diego Luna), powstał kartel z Guadalajary. Jak prezentuje się teaser „Narcos: Meksyk”?

Działania Gallardo nie zostały niezauważone. Amerykański oddział policji powołany do walki z producentami i handlarzami narkotyków zaczyna przyglądać się sprawie. Śledztwo w sprawie kartelu z Guadalajary prowadzi agent DEA Kiki Camarena (Michael Peña). Żeby zgłębić praktyki gangsterów, przeprowadza się z najbliższymi z Kalifornii do Guadalajary, gdzie spotyka się z brutalnym światem meksykańskiego półświatka. Pracę DEA, całkowicie zmienia tragiczne w skutkach wydarzenie, które wpływa na dalsze losy wojny z meksykańskim kartelem narkotykowym

„Narcos: Meksyk” - kiedy premiera?

Za produkcję serialu odpowiada Gaumont Television. Showrunnerem został Eric Newman. Filmowiec jest również producentem wykonawczym, wraz z José Padilhą, Dougiem Miro i Carlo Bernardem. Twórcy serialu przekonali się o tym, że meksyk i jego gangsterzy są naprawdę śmiertelnie niebezpieczne. Podczas realizacji produkcji, doszło do zabójstwa jednego z członków ekipy. Nie przerwano jednak prac i  „Narcos: Meksyk” trafi na serwis Netflix już 16 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Narcos Netflix Narcos: Meksyk