19.06.2019 16:09

Netflix anulował kolejny serial po 1 sezonie. W roli głównej występowała Uma Thurman

Produkcja "Chambers" to dramat sci-fi dla młodych dorosłych, który opowiadał historię postaci Umy Thurman i Tony'ego Goldwyn. Co skłoniło Netfliksa do anulowania serialu?

Uma Thurman
foto: kadr z serialu

Fabuła serialu "Chambers" opowiadała o losach młodej kobiety imieniem Sasha Yazzie (Sivan Alyra Rose). Dziewczyna pragnie dowiedzieć się wszystkiego o dawcy serca, które wcześniej uratowało jej życie. Wkrótce okazuje się jednak, że im bliżej do odkrycia prawdy o nagłej śmierci jej dawcy, tym bardziej zaczyna przejmować niepokojące cechy zmarłego. W głównych rolach oprócz Rose wystąpiła również m.in. Uma Thurman.

Chambers - serial anulowano po 1 sezonie

Netflix postanowił jednak nie przedłużać nowego serialu dla młodych dorosłych. Platforma wydała oficjalne oświadczenie dotyczące produkcji, w którym opisała sytuację i podziękowała za krew, pot i łzy przelane przez twórców "Chambers":

"

"Chambers" nie powróci wraz z 2. sezonem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni twórczyni i showrunnerce Leah Rachel za opowiedzenie tej historii, a także jej producentom wykonawczym Alfonso Gomezowi Rejonomi i Steve'owi Gaghanowi z Super Emotional, Winniemu Kempowi i Wolfgangowi Hammerowi z Super Deluxe. Ogromne "dziękujemy" kierujemy również w stronę załogi oraz obsady serialu - zwłaszcza Umie Thurman, Tony'emu Goldwynowi i Sivanie Alyrii Rose. "

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także Netflix: nowości na lipiec 2019. Wśród nich nowe sezony "Stranger Things" i "Domu z papieru"

Platforma streamingowa bazuje swoje decyzje na prostym równaniu "koszt kontra oglądalność/ dobre przyjęcie". Serial "Chambers" niestety nie doczekał się ani ogromnej ilości widzów, ani też poklasku od krytyków, przez co jego kwietniowy debiut przeszedł bez echa i spowodował, że Netflix postanowił nie przedłużyć dzieła Leah Rachel. Co ciekawe, około 80% oryginalnych produkcji platformy "dożywa' do 2. sezonu, więc "Chambers" znalazło się w tej niezbyt chlubnej mniejszości.

"Chambers" zadebiutował na Netfliksie 26 kwietnia 2019 roku. Pierwszy sezon produkcji liczył 10 odcinków. Serial spotkał się z przeciętnym przyjęciem - na Filmwebie jego średnia ocen wynosi 6,4 gwiazdki na 10 możliwych (oddano ponad 3 tysiące głosów).

Tagi: Seriale Netflix