27.07.2019 11:49

Netflix przedłużył „Lucyfera”!

„Lucyfer” znalazł swój nowy ziemski dom na Netfliksie. Platforma VoD zdecydowała, że 5. sezon serialu będzie ostatnim. Fanów (nie)boskiego diabła ucieszy wiadomość, że dostaniemy jednak więcej władcy piekieł, niż zapowiadano.

Tom Ellis jako Lucyfer
foto: materiały prasowe Netflix

Fani „Lucyfera” trafili już raz z piekła do nieba na wieść, że prawa do anulowanego przez stację FOX serialu przejął Netflix. Pracujący dla zabawy jako detektyw diabeł dostał dzięki temu szansę na pokazanie się w 4. sezonie, po czym serwis VoD podjął decyzję o tym, że 5. będzie ostatnim spotkaniem z władcą piekieł.

Już sama decyzja o nakręceniu kolejnych odcinków „Lucyfera” była dla fanów dobrą wiadomością. Teraz pojawiły się nowe informacje, które być może sprawią, że oglądający będą cieszyć się tak samo, jak odgrywający główną rolę w serialu Tom Ellis.

"Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon
"Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon
Przeczytaj także "Lucyfer" - Netflix podziękował fanom za uratowanie serialu i udostępnił nowy sezon

5. sezon „Lucyfera” miał składać się z tylko 10 odcinków. Netflix właśnie oficjalnie zrewidował te założenia, obiecując znacznie więcej piekielnego serialu.

Netflix zwiększył liczbę odcinków w 5. sezonie „Lucyfera”

Pożegnanie z diabłem, który na Ziemi znalazł osobiste Niebo, potrwa dłużej niż początkowo ogłoszono.

5. sezon serialu „Lucyfer” będzie bowiem składał się z 16, a nie 10 odcinków. Nie podano powodu, dla którego zdecydowano się na przedłużenie serialu. Mogło się okazać, że przygody władcy piekieł oglądane są chętniej, niż pokazywały pierwotne statystyki (serial był numerem 1 na całej platformie w czerwcu 2019 roku), postanowiono więc dać zielone światło produkcji większej liczby odcinków.

Jeśli tak byłoby w istocie, być może pojawiła się szansa na powstanie 6. sezonu serialu. Netflix nie dał jednak w żaden sposób do zrozumienia, że rozważa taką decyzję.

Zobacz także: „Lucyfer” jest najczęściej oglądanym serialem Netfliksa w czerwcu

Chcielibyście, żeby Lucyfer dostał kolejny sezon?

Tagi: Seriale Netflix Lucyfer