25.07.2018 18:54

Netflix stworzy dziewczyńską wersję „Władcy much”

Netflix szykuje kolejny serial dla młodych dorosłych, tym razem oferując im współczesną i sfeminizowaną wersję „Władcy much” autorstwa Williama Goldinga.

Władca much
foto: Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

W związku z tym, że żeńskie wersje popularnych produkcji są ostatnio w modzie, Netflix zdecydował się pójść o krok dalej i uczynić to samo ze słynnym dziełem literackim i stworzyć współczesną, żeńską wersję „Władcy much”. Alegoryczna powieść z 1954 roku przedstawia grupę chłopców, którzy po katastrofie samolotu rozbijają się na bezludnej wyspie, gdzie zaczynają wprowadzać własne rządy i organizację społeczną. Kulturalni i oczytani młodzieńcy coraz bardziej zaczynają pogrążać się w barbarzyństwie i oddawać nieuzasadnionej przemocy.

„Władca much”, którego tytuł bezpośrednio odnosi się do Belzebuba, doczekał się dwóch filmowych adaptacji – w reżyserii Petera Brooka w 1963 roku oraz autorstwa Harry’ego Hooka z roku 1990, które dość wiernie traktowały literacki pierwowzór. Netflix postanowił jednak odejść nieco dalej od oryginału i zaprezentować współczesne spojrzenie na „Władcę much” w formie serialu przez pryzmat dziewczęcych doświadczeń.

„Władca much” w wersji dziewczyńskiej – o czym będzie?

Nowy serial Netfliksa skupi się na grupie nastolatek, które zostały w tajemniczy sposób przetransportowane do kopii zamożnego miasteczka w Nowej Anglii, w którym na co dzień żyją. Pozostawione bez rodziców, bez pozostałych mieszkańców i bez wyjścia z miasta, starają się dowiedzieć, co się z nimi stało i jak wrócić do domu. Jednocześnie jednak muszą ustanowić porządek w nowej rzeczywistości i zawrzeć sojusze, by przetrwać.

Serial Netfliksa inspirowany „Władcą much” – twórcy i obsada

W główną bohaterkę, która stanie na czele grupy zagubionych dziewcząt, wcieli się Kathryn Newton znana m.in. z serialu „Wielkie kłamstewka”. Jej bohaterka,  Allie, żyła dotychczas w cieniu starszej siostry, Kim, jednak w obliczu walki o przetrwanie staje się liderką i namawia Kim do przejęcia władzy nad grupą.

Kathryn Newton

Chris Keyser, scenarzysta i producent seriali „Ich pięcioro” oraz „A życie kołem się toczy”, będzie odpowiadał za scenariusz serialu, który wyprodukuje wspólnie z Markiem Webbem, reżyserem „500 dni miłości” i „Niesamowitego Spider-Mana”. Webb będzie również reżyserem serialu.

Netflix zamówił na razie 10 odcinków produkcji. Zdjęcia mają ruszyć we wrześniu 2018, w okolicach Bostonu. Serial nie otrzymał jeszcze oficjalnego tytułu ani daty premiery. 

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix