11.07.2018 11:43

Netflix zapowiedział drugi sezon „Aggretsuko”, anime o metalowej pandzie z korpo

„Aggretsuko” to serial animowany twórców słynnego „Hello Kitty”. Tym razem ich bohaterka jest dużo bardziej zadziorna, niż słodki kotek znany z dziecięcych piórniczków. Pracuje w korporacji, pije piwo i growluje!

Netflix zapowiedział drugi sezon „Aggretsuko”, anime o metalowej pandzie z korpo
foto: kadr z wideo

Retsuko to antropomorficzne zwierzątko z gatunku panda ruda (dawniej nazywane pandą małą). Żyje w Japonii i wykonuje typową dla tego kraju wyczerpującą, biurową pracę, która ciągnie się całymi godzinami.

Na szczęście na stres życia codziennego ma jedno świetne lekarstwo – death metal. Codziennie po robocie Retsuko pędzi na karaoke, gdzie może pokazać swoje prawdziwe oblicze i wyżyć się, growlując z całych sił, pomalowana zgodnie z metalowymi kanonami corpsepaintingu. Oczywiście jej druga tożsamość pozostaje tajemnicą dla otoczenia.

Serial produkowany jest przez studio Sanrio, które odpowiada między innymi za takie słynne postaci, jak Hello Kitty, Keroppi, Pekkie i Cinnamaroll. W Japonii trafił na ekrany już w 2016 roku. 20 kwietnia 2018 pojawił się w ofercie Netflixa i bardzo spodobał się widzom. Już teraz platforma zapowiedziała drugi sezon kreskówki.

Zobaczcie teaser drugiej odsłony przygód metalowej pandy rudej:

Hello Kitty na metalowo

Poprzedniczka Retsuko, Hello Kitty była o wiele mniej metalowa niż ona, ale i tak zdobyła sympatię luminarzy ciężkiego grania, między innymi Zakka Wylde’a, Amy Lee i Mike’a Portnoya. W sumie w pewnym europejskim kraju nad Wisłą są tacy, którzy uważają, że słodki japoński kotek to wytwór szatana, więc może faktycznie w Hello Kitty (czy raczej HELL-o Kitty) jest coś deathmetalowego?

Maciej Koprowicz
Tagi: Netflix Anime Aggretsuko