24.04.2018 13:34

Netflix zapowiedział serial animowany o Szybkich i Wściekłych

Universal i Dreamworks Animation rozpoczynają współpracę pod egidą Netfliksa. Szykujcie się na wściekłe i szybkie przygody w wersji dla najmłodszych.

Netflix zapowiedział serial animowany o Szybkich i Wściekłych
foto: materiały prasowe

Netflix jest tak pewny swojej inwestycji w franczyzę, której twarzą jest Vin Diesel, że od razu zamówili cały sezon animacji o „Szybkich i Wściekłych”. Głównym bohaterem produkcji będzie Tony Toretto, młodszy kuzyn Dominica (w którego wciela się wspomniany Vin Diesel). Niestety, nie wiemy kto wcieli się w młodego Toretto, ani tego, czy w produkcji wystąpią aktorzy znani z filmowych „Szybkich i Wściekłych”.

Produkcja powstaje w ramach współpracy Universala z Dreamworks i pojawi się na Netfliksie jeszcze w 2018 roku. Najprawdopodobniej pierwszy odcinek zobaczymy około września lub października tego roku. Vin Diesel przyjął pozycję producenta wykonawczego bajki o szybkich i wściekłych w wersji juniorskiej.

Szybcy i Wściekli dla dzieci

Fabuła ma opowiadać o przygodach nastoletniej grupy, która zostanie zrekrutowana przez agencję rządową w celu infiltracji nielegalnych organizacji zajmujących się wyścigami samochodowymi. Oczywiście okazuje się, że tak naprawdę jest to tylko przykrywka, a ludzie odpowiedzialni za organizacje wyścigów są tak naprawdę tajemną socjetą, która pragnie przejąć władze nad światem.

Twórcy są bardzo podekscytowani pracą nad animowaną wersją przygód o pościgach, wybuchach i czerstwych żartach ze stężeniem testosteronu na poziomie 1000%. Według Melissy Cobb, wiceprezes Universala ds. Dzieci i Rodzin:

"

Jesteśmy podekscytowani fantastycznym partnerstwem z Dreamworks Animation, dzięki któremu przeniesiemy nasze produkcje na wyższy poziom.

„Szybcy i Wściekli” są globalnym fenomenem, kochanym przez ludzi młodszych i starszych. Nie możemy się doczekać, żeby zacząć pracę nad animacją i przekazać akcję, serce i humor znane z filmów. "

Oprócz animacji, niedługo powstanie 9. część głównej serii, a także spin-off z Jasonem Stathamem i Dwaynem Johnsonem w rolach głównych. Czekacie na kolejne produkcje z serii o „Szybkich i Wściekłych”?

Kamil Kacperski
Tagi: Szybcy i wściekli Netflix