21.03.2018 11:30

„Nightflyers” na podstawie prozy George’a R.R. Martina w pierwszym teaserze Netfliksa

Kolejna opowieść stworzona przez George'a R.R. Martina doczeka się swojej serialowej adaptacji. „Nightflyers”, który poza USA będzie dystrybuowany przez Netflix, ma już pierwszą wideo zapowiedź. 

Nightflyers
foto: kadr ze zwiastuna „Nightflyers”

Autor „Gry o tron” po gigantycznym sukcesie serialu HBO stał się jednym z ulubieńców filmowców. Aktualnie stacja planuje zrealizować aż 5 spin-offów „Gry o tron” opartych na pomysłach George'a R.R. Martina, jednak nie tylko HBO ma chrapkę na skorzystanie z popularności pisarza. O swój kawałek tortu postanowiła zawalczyć amerykańska stacja Syfy oraz mający świetnego nosa do interesów Netflix, który zajmie się dystrybucją kosmicznego serialu na podstawie opowiadania „Nightflyers” (Polsce książka ukazała się pod tytułem „Wędrowcy”).

Stacja SyFy oficjalnie zamówiła pilotażowy odcinek „Nightflyers” już w czerwcu 2017, zaś na początku 2018 roku ogłoszono obsadę serialu. Teraz zaprezentowano pierwszy teaser produkcji, którą można by opisać jako opowieść o nawiedzonym domu w kosmosie. 

„Nightflyers” – oficjalny teaser serialu

Akcja „Nightflyers” rozgrywa się w przyszłości – w przeddzień ziemskiej zagłady ludzkości. By uratować świat przed tragedią, zespół naukowców wyrusza na kosmiczną wyprawę w pełni nowoczesnym Nightflyerem. Celem załogi jest przechwycenie tajemniczego obcego pojazdu kosmicznego i zbadanie sygnału pochodzącego od starożytnej rasy obcych, co może okazać się ich jedynym ratunkiem. Wyprawa nie przebiega jednak gładko i kiedy naukowcom udaje się już zbliżyć do celu, odkrywają, że statek jest tak naprawdę sztuczną inteligencją, która dąży do ich unicestwienia, kierując załogę w stronę śmiertelnego niebezpieczeństwa w mrocznej przestrzeni kosmicznej.

Netflix, który jest wyłącznym dystrybutorem serialu „Nightflyers”, poza USA zaprezentował właśnie pierwszy teaser produkcji:

„Nightflyers” - obsada i twórcy

W obsadzie serialu zobaczymy Gretchen Mol („Zakazane imperium”) jako Dr. Agatha Matheson. Wystąpią także: Eoin Macken („The Night Shift”) jako Karl D’Branin, David Ajala („Szybcy i Wściekli 6”) jako Roy Eris, Sam Strike („EastEnders”) jako Thale, Maya Eshet („Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”) jako Lommie, Angus Sampson („Fargo”) jako Rowan, Jodie Turner-Smith („Ostatni okręt”) jako Melantha Jhirl oraz Brían F. O'Byrne („Za wszelką cenę”) jako Auggie.

Serial Syfy to już druga ekranizacja „Nightflyers”. W 1987 roku opowiadanie Martina trafiło na ekrany jako pełnometrażowy film zrealizowany przez Roberta Collectora na podstawie scenariusza Roberta Jaffe'a. 

Tym razem scenariusz napisał Jeff Buhler („Nocny pociąg z mięsem”), który jest też producentem wykonawczym i zajął miejsce Daniela Cerone'a jako showrunner serialu. Reżyserią zajmą się m.in. Mike Cahill („Początek”, „Druga ziemia”) i Andrew McCarthy („Orange Is the New Black”). Pierwszy sezon serialu ma liczyć 10 odcinków, w które zainwestowano pokaźny budżet, licząc zapewne na sukces pokroju „Gry o tron” lub przynajmniej największych hitów Netfliksa. Oficjalna data premiery nie została jeszcze podana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Netflix Nightflyers