26.07.2019 12:39

Oficjalny opis fabuły 10. sezonu "The Walking Dead". Kim jest nowa antagonistka?

Poznaliśmy oficjalny zarys fabuły 10. sezonu "The Walking Dead". Z kim zmierzą się bohaterowie w najnowszych odcinkach?

Foto: kadr ze zwiastuna 10. sezonu "The Walking Dead"
Foto: kadr ze zwiastuna 10. sezonu "The Walking Dead"

"The Walking Dead", czyli najpopularniejszy serial o zombie, powraca z 10. sezonem. Co czeka bohaterów w kolejnych odcinkach? Kim jest Gamma - nowa antagonistka, którą poznamy już za kilka miesięcy?

"The Walking Dead" - opis fabuły 10. sezonu

Streszczenie zarysu fabularnego najnowszej serii nie wróży nic dobrego dla Daryla i spółki. Wygląda na to, że wojna z Szeptaczami nieuchronnie się zbliża. W poprzedniej serii zdążyliśmy się przekonać, że starcie z Alfą, Betą i ich stadem jest czymś, z czego główni bohaterowie z pewnością nie wyjdą cało. 

Tak prezentuje się oficjalny opis fabuły 10. sezonu "The Walking Dead":

"

"The Walking Dead" to historia, która rozpoczęła się 10 lat temu od człowieka, który usiłował odnaleźć swoją rodzinę. Ta rodzina stopniowo się rozrastała, aż przerodziła się w całą społeczność. Bohaterowie walczyli i przeżyli. Rozwinęli się oraz dali początek nowemu pokoleniu. Jest to opowieść o gatunku ludzkim i do opowiedzenia pozostało jeszcze wiele historii.

Trwa wiosna. Od momentu, gdy podczas zamieci śnieżnej nasi bohaterowie przekroczyli terytorium Szeptaczy, minęło kilka miesięcy. Zebrane społeczności wciąż starają się uporać z okrutnym pokazem siły zaserwowanym przez Alfę, niechętnie szanując narzucone przez nią granice. Jednocześnie tworzą oddziały bojowe, by przygotować się do starcia, które wydaje się być nieuniknione.   

Ale Szeptacze stanowią zagrożenie bardzo odmienne od tego, z czym bohaterowie mierzyli się dotychczas. Przy wsparciu tak ogromnej hordy nieumarłych, Szeptacze stanowią przeszkodę z pozoru niemożliwą do pokonania. Pytanie o to, co robić oraz narastający strach wywołają powszechną paranoję, propagandę oraz osobiste pobudki, które stanowić będą wyzwanie zarówno dla społeczeństw jako całości, jak i indywidualnych bohaterów.  "

Rick Grimes (Andrew Lincoln)
Rick Grimes (Andrew Lincoln)
Przeczytaj także "The Walking Dead": Zwiastun 10. sezonu i zapowiedź filmu Ricku Grimesie

"The Walking Dead" 10. sezon - pojawi się nowa antagonistka 

Stacja AMC podzieliła się również pierwszym spojrzeniem na Gammę - nową antagonistkę, którą poznamy w 10. serii. Grana przez Thorę Birch bohaterka będzie członkinią Szeptaczy, silnie oddaną ich stylowi życia. Jako osoba odpowiadająca za ochronę Alfy, Gamma z pewnością pełnić będzie istotną rolę w nadchodzących odcinkach. 

Foto: materiały prasowe AMC
Foto: materiały prasowe AMC

"The Walking Dead" powróci z 10. sezonem już 6 października 2019 roku. Niestety, będzie to ostatnia seria, w której zobaczymy Michonne. Wcielająca się w jej postać Danai Gurira postanowiła pożegnać się z serialem po 8 latach. 

Zobacz też: Michonne zabija zombie na pierwszym zdjęciu z 10. sezonu "The Walking Dead" 

Podoba Ci się wątek Szeptaczy w "The Walking Dead"?

Tagi: News Seriale The Walking Dead zombie