19.02.2018 15:13

Wiemy, kto dołączy do obsady „Opowieści podręcznej” w 2. sezonie serialu

W kontynuacji przerażającej „Opowieści podręcznej” zobaczymy nowe twarze, a także wielce oczekiwane powroty.

Wiemy, kto dołączy do obsady „Opowieści podręcznej” w 2. sezonie serialu
foto: kadr z trailera serialu "Opowieść podręcznej 2"

W połowie stycznia 2018 zaprezentowano pierwszy zwiastun „Opowieści podręcznej 2” zapowiadający jeszcze większe piekło kobiet niż w sezonie pierwszym. Po trailerze możemy spodziewać się też większej ilości lokacji w 2. sezonie, a przede wszystkim pierwszego spojrzenia na owianą złą sławą Kolonię, gdzie zsyła się skazane. Ponadto, do serialu powróci pewna lubiana postać i pojawią się nowi bohaterowie, w których wcielą się znani aktorzy. 

„Opowieść podręcznej” - nowi aktorzy

Twórcy serialu zapowiedzieli, że 2. sezon będzie o wiele bardziej rozbudowany niż pierwszy. Dlatego poza odkrywaniem mrocznych zakamarków mapy Gilead oraz jej obrzeży, poznamy też nowe postaci. Jedną z nich będzie bohaterka grana przez Marisę Tomei („Spider-Man: Homecoming”). Nie wiadomo jeszcze, jaką rolę będzie dokładnie pełnić jej postać, jednak twórca serialu, Bruce Miller, zdradził, że wystąpi w wątku dotyczącym Kolonii. W obsadzie pojawi się też Cherry Jones, która wcieli się w matkę głównej bohaterki serialu o imieniu Holly. Obie aktorki wystąpią gościnnie. 

Większą rolę odegra natomiast Bradley Whitford. Aktor, który ostatnio wystąpił w oscarowym filmie „Uciekaj!”, wcieli się w postać Komandora Josepha Lawrence'a. Jak podaje magazyn Deadline, jest to jeden z założycieli Gilead, który do władzy doszedł poprzez zastraszanie, jednak jego przebłyski uprzejmości czynią z niego nieoczywistą i tajemniczą postać. 

Niestety, jednocześnie musimy spodziewać się pożegnań ze znanymi postaciami. Jak donosi magazyn Entertainment Weekly, zdjęcie Podręcznych zgromadzonych na cmentarzu przedstawia pogrzeb jednej z kobiet. 

Opowieści podręcznej 2 na SHOWMAX (3) min

Powrót Alexis Bledel

Ku radości wszystkich fanów serialu, serwis Hulu ogłosił, że Alexis Bledel, która w 1. sezonie gościnnie wcielała się w postać Emily/Ofglen, teraz powróci jako stała członkini obsady. Spotkamy ją w Kolonii, gdzie została wysłana po swoim buncie w 5. odcinku pierwszego sezonu. 

Co więcej, poznamy też jej żonę, Sylwię, w którą wcieli się Clea Duvall. Nie wiadomo jednak, czy bohaterka również trafiła do Kolonii, czy będzie jedną z osób zbiegłych do Kanady, czy pojawi się tylko w retrospekcjach.

Kiedy premiera 2. sezonu „Opowieści podręcznej”?

„Opowieść podręcznej 2” trafi na ekrany wiosną. Platforma Hulu zaprezentuje drugą odsłonę swojej oryginalnej produkcji już 25 kwietnia 2018. Sezon będzie liczył 13 odcinków. W Polsce serial można oglądać na platformie Showmax.

Natalia Hluzow
Tagi: Opowieść podręcznej Seriale News