01.06.2016 10:38

„Pakt” w materiałach z planu w 360 stopniach

Leszek Dawid wraz ze swoimi gwiazdami oraz całą ekipą filmową są już na planie 2. sezonu „Paktu”. Zobaczcie jak powstaje produkcja dla HBO Polska.

„Pakt” w materiałach z planu w 360 stopniach
foto: kadr z wideo

Reżyser „Jesteś Bogiem” i „Ki” realizuje serial na podstawie oryginalnego scenariusza, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Poprzednie odcinki, nawiązujące do norweskiej produkcji „Mammon”, przedstawiły historię dziennikarza śledczego, który jest na tropie afery finansowej. Udaje mu się opublikować materiał, który staje się obiektem zainteresowania opinii publicznej. Opisana sprawa jest jednak dużo głębsza.

Tym razem poznamy inną historię, o czym opowiedziała Magdalena Popławska znana z „Watahy” czy „Bez tajemnic”, która zagra jedną z głównych ról (postać Anny Wagner - prezydent Bytomia) w 2. sezonie „Paktu”:

"

Drugą serię zaczynamy na Śląsku i bardzo się z tego cieszę, bo stąd pochodzę. Jestem fanką pierwszego sezonu „Paktu”, ale drugi to już zupełnie nowa historia. Wchodzimy tu mocno w political fiction. "

Zobaczcie jak powstaje serial poprzez udostępnione przez HBO Polska materiały z planu, które zostały zrealizowane w 360 stopniach. Zdjęcia mają się zakończyć w lipcu 2016 roku.

W nowym sezonie zobaczymy na ekranie Filipa Pławiaka (jako asystenta Anny), powracającego w roli premiera Mariusza Bonaszewskiego oraz Marcina Dorocińskiego. Autorem zdjęć jest Paweł Flis, zaś producentami ze strony HBO Polska Izabela Łopuch i Anna Nagler, z ramienia HBO Europe Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

O realizowanym projekcie opowiedział Leszek Dawid:

"

Istotnym elementem budowania naszego opowiadania jest tajemnica oraz stan napięcia, który ona generuje, ale jest w tym coś bardzo intrygującego. Nie zapominajmy, że robimy jednak thriller polityczny, którego ważną składową jest wspomniana tajemnica. "

Anna Nagler, producent HBO Polska, opowiedziała o trudnościach związanych z kręceniem serialu:

"

Niewątpliwie wzbudzamy sensację, bo realizujemy zdjęcia, które są sytuacją po katastrofie górniczej. Rozmach tego wydarzenia sprawia, że jest to dla nas ogromne wyzwanie, żeby to pogodzić i dać wszystkim znać, że to są tylko zdjęcia i że to się nie dzieje naprawdę.  "

Posłuchajcie co jeszcze twórcy mają do powiedzenia na temat 2. sezonu „Paktu”:

Premiera nowych sześciu odcinków została zaplanowana na jesień 2016 roku.

Jak Wam się podobają materiały z powstawania „Paktu”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Pakt