04.05.2018 16:47

Powstanie serial na podstawie książek... Paulo Coelho

Złote myśli współczesnego króla aforyzmów już niebawem zaleją małe ekrany. Trzy powieści Paulo Coelho zostaną połączone w jeden serial.

Paulo Coelho
foto: AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Czy to przez brak treści na stronach wypełnionych uniwersalnymi prawdami, czy też przez chęć skondensowania dzieł mistrza w jedną ponadczasową pigułkę mądrości - studia filmowe Fremantlemedia North America, Random House Studio i Dancing Ledge Productions przymierają się do realizacji serialu telewizyjnego na podstawie aż trzech książek autorstwa Paula Coelho.

Serial na podstawie książek Paulo Coelho

Produkcja nie ma jeszcze tytułu, reżysera ani obsady, jednak klamka już zapadła. Wspomniane studia filmowe podpisały ekskluzywną umowę z brazylijskim pisarzem, by stworzyć pierwszy w historii serial na podstawie jego dzieł.

Produkcja ma łączyć w sobie tematy i postaci z książek „Demon i panna Prym”, „Brida” oraz „Czarownica z Portobello”, a więc historię walki dobra ze złem w małym miasteczku w Pirenejach, opowieść o irlandzkiej dziewczynie poszukującej swojej duchowej drogi oraz dzieje Ateny szukającej sensu życia. Ogólnie rzecz biorąc serial będzie opowiadał o tym, że „Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć”.*

Głównym bohaterem serialu ma być młody ksiądz, który rozpoczyna podróż ku samopoznaniu i odkupieniu - odtrącony przez kościół, wyjęty spod prawa i ścigany zarówno przez mafię, jak i agentkę CIA. Kobieta z czasem odkrywa jego tajemnicze moce i głębszy związek z księdzem niż mogłaby przypuszczać...

Coelho nie tylko użyczy swoich powieści na potrzeby serialu, lecz będzie także zaangażowany w proces twórczy projektu. Istnieją również plany, by autor „Alchemika” (sprzedanego w 200 milionach egzemplarzy) samodzielnie przedstawiał każdy odcinek, dzieląc się przemyśleniami na jego temat.

Producenci o serialu na podstawie książek Paula Coelho

Producenci są zachwyceni możliwością współpracy z tak poczytnym pisarzem. Jak twierdzi Dante Di Loreto, szef Scripted Entertainment w Fremantlemedia North America:

"

Nigdy nie było bardziej płodnego, skłaniającego do myślenia i zaangażowanego społecznie autora od Paulo Coelho. Jego historie pozwalają nam spojrzeć na świat inaczej i dotknąć prawdy o sobie samym, by móc dalej odkrywać nasze miejsce w podróży ku nadziei, inspiracji i społecznej zmianie. "

CEO Dancing Ledge Productions, Laurence Browen, zgadza się z tą opinią, dodając od siebie:

"

Setki milionów ludzi odnalazło w twórczości Paulo Coelho uniwersalizm, który odczuwają bardzo osobiście. Chcemy uczcić jego wizję i połączyć elementy jego dzieł w porywającą, epicką podróż. "

Paulo Coelho to brazylijski pisarz i poeta tworzący w nurcie realizmu magicznego. Rozgłos przyniosła mu opublikowana w 1988 roku powieść „Alchemik”. Coelho słynie z licznych, banalnych lub pozbawionych logiki aforyzmów, którymi szpikuje swoje książki. Jednocześnie jest jednak równie płodnym, co poczytnym pisarzem. Jego ostatnia książka pt. „Szpieg” została wydana w 2016 roku.

Czy lubisz książki Paulo Coelho?

*cytat z książki „Alchemik”

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale