17.05.2018 13:55

„Pennyworth”: kolejny prequel „Batmana” opowie o Alfredzie

Po 5 sezonach serialu „Gotham” jego twórcy postanowili skupić się na młodości innej pobocznej postaci z serii „Batman” i opowiedzieć o przeszłości Alfreda Pennywortha.

Alfred Pennyworth
foto: kadr z filmu "Mroczny Rycerz powstaje"

Twórcy „Gotham” poświęcili już kilka sezonów na opowieść o Jamesie Gordonie. Dlatego teraz (według nich) przyszedł czas, by swojego własnego serialu doczekał się także... Alfred (!) - kamerdyner i opiekun panicza Wayne’a oraz pomocnik Batmana w jednej osobie.

Alfred Pennyworth głównym bohaterem prequela „Batmana”

Akcja serialu „Pennyworth” ma toczyć się w latach 60. w Londynie i skupić się na przeszłości Alfreda Pennywortha z czasów, gdy opuścił służby specjalne i poznał Thomasa Wayne’a, z którym postanowił założyć tajną firmę. Oznacza to, że w serialu nie spotkamy ani Batmana, ani żadnego innego słynnego mieszkańca Gotham, za to po raz pierwszy zobaczymy na ekranie Alfreda w znacznie młodszej wersji niż widywaliśmy go dotychczas.

Serial zamówiła amerykańska stacja Epix. Zrealizują go twórcy odpowiedzialni za „Gotham” – Bruno Heller i Danny Cannon – jednak nowa produkcja nie będzie miała związku z telewizyjną serią stacji FOX.

Heller i Cannon, którzy już niebawem zakończą prace nad „Gotham”, są oczywiście bardzo zadowoleni z pojawienia się nowego, zbliżonego projektu. Pytanie tylko, czy skupianie się na „origin story” Alfreda nie jest już trochę za dużym odejściem od głównego wątku? W serialu „Gotham” mieliśmy przynajmniej okazję poznać początki działalności najsłynniejszych złoczyńców z DC i przede wszystkim nastoletniego Bruce’a Wayne’a. Tymczasem, w serialu „Pennyworth” nie będzie nawet możliwości umieszczenia jakichkolwiek odniesień do Batmana. Ale może wcale nie o to chodzi…

Data premiery czy rozpoczęcia produkcji nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że serial „Gotham” powróci z piątym i ostatnim sezonem jesienią 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Batman Gotham