23.01.2018 11:50

Peter Dinklage o „Grze o tron”: „Dobrze, że to koniec.”

Serialowy Tyrion Lannister twierdzi, że zakończenie „Gry o tron” na tym etapie wpłynie pozytywnie zarówno na obsadę, jak i na samą produkcję.

Peter Dinklage o „Grze o tron”: „Dobrze, że to koniec.”
foto: kadr z serialu

„Gra o tron” trafiła na ekrany w 2011 roku. Od momentu, kiedy telewidzowie 17 kwietnia 2011 roku dowiedzieli się, że nadchodzi zima („Winter is Coming” to tytuł pierwszego odcinka) do dziś minęło prawie 7 lat. Przez cały ten czas w serialu pojawiały się i znikały różne twarze, jednak kilku bohaterom udało się przeżyć i pokonać wszelkie przeciwności od pierwszego do ostatniego odcinka. Arya, Sansa i Bran Stark, Tyrion, Cersei i Jaime Lannister, Daenerys Targaryen oraz Jon Snow na przestrzeni 67 odcinków przechodzili przez walki, zamachy, upokorzenia, gwałty, amputacje kończyn, a nawet śmierć, by spotkać się w finałowym sezonie „Gry o tron”. Nie wiadomo, co ich czeka i ilu z nich przetrwa do ostatniego odcinka, ale jedno jest pewne - to koniec serialu, do którego nikt nigdy nie zamierza już wracać. 

Obsada „Gry o tron” o zakończeniu serialu

Peter Dinklage, odtwórca roli Tyriona Lannistera, w wywiadzie dla Variety powiedział to, o czym wspominało już wielu aktorów z „Gry o tron”. Choć pożegnanie po tylu latach rozdziera serca całej ekipie i obsadzie, to dobry czas na to, by odejść z tarczą, a nie na tarczy:

"

Przyszła na to pora. Ze względu na fabułę, nie tylko z powodu naszego życia. Teraz jest idealny czas, by to zakończyć. Czasem seriale zostają odrobinę za długo, w stronę "przeskoczenia rekina" [określenie z amerykańskiej telewizji odnoszące się do zwrotu akcji, po którym fabuła staje się coraz bardziej absurdalna - przyp.red.]... To słodko-gorzka chwila, kiedy nadchodzi moment, by ruszyć do przodu. To zawsze jest tym smutnym elementem naszego zawodu, ponieważ masz wokół siebie mnóstwo wspaniałych ludzi na krótki czas, a później musisz iść dalej i to zawsze rozdziera serce. Szczególnie jeśli spędziłeś z tymi ludźmi więcej niż kilka miesięcy. "

O tym jak trudno było się rozstać z serialem i wszystkimi towarzyszami z planu wspominała już m.in. Sophie Turner, a także Kit Harington czy Ben Crompton. Wszyscy są jednak zgodni, co do tego, że to właściwy czas na pożegnanie z „Grą o tron” - także dla widzów. 

Kiedy premiera 8. sezonu Gry o tron?

4 stycznia 2018 roku HBO oficjalnie ogłosiło, że „Gra o tron” powróci z sześcioodcnkowym ósmym i finalnym sezonem w 2019 rokuDavid Benioff i D.B. Weiss (twórcy serial) oraz David Nutter i Miguel Sapochnik wyreżyserują poszczególne epizody. David Benioff i D.B. Weiss wraz z Bryanem Cogmanem i Davem Hillem odpowiadają także za scenariusz. Produkcją zajmą się (poza twórcami serialu) Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield oraz Bryan Cogman, Guymon Casady, Vince Gerardis i George R.R. Martin – autor „Pieśni Lodu i Ognia”, na której oparty jest ten telewizyjny fenomen HBO.

Natalia Hluzow
Tagi: Gra o tron Peter Dinklage Seriale News