05.06.2018 13:41

Popularni wykonawcy stworzą płytę inspirowaną „Grą o tron” z okazji finału serialu

Końcowi serialu „Gra o tron” będzie towarzyszyć premiera płyty inspirowanej hitem HBO, na której zaśpiewają gwiazdy współczesnej muzyki popularnej. 

Ed Sheeran w Grze o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Nie wszyscy mogą w to uwierzyć, ale „Gra o tron” zmierza ku końcowi. Już niebawem zobaczymy ostatnie odcinki walki o władzę nad Westeros. Zdjęcia do serialu trwają, a fabuła jest objęta wielką tajemnicą. Okazuje się, jednak, że na otarcie łez fani hitu HBO otrzymają płytę, na której najpopularniejsze gwiazdy muzyki rozrywkowej połączą siły i zaśpiewają utwory inspirowane światem stworzonym przez George'a R.R. Martina.

„Gra o tron” - płyta z okazji finału serialu

Każdy widz serialu HBO zapewne pamięta występy gościnne różnych gwiazd muzyki. Do tej pory mogliśmy zobaczyć między innymi muzyków Coldplay, którzy byli obecni na sławetnych Krwawych Godach, członków Mastodona, którzy wystąpili jako Wolni ludzie, czy Eda Sheerana, którego występ wzbudził wiele kontrowersji. Tym razem stacja HBO i wytwórnia Columbia Records zdecydowały się na kolejny ukłon w stronę fanów serialu, którzy jednocześnie są melomanami. 

Jak donosi portal Screen Rant, wraz z finałem „Gry o tron” pojawi się album muzyczny, na którym gościć będą gwiazdy muzyki. Na razie nie zdradzono szczegółów, nie podano żadnych nazwisk, ale zasugerowano, że na płycie usłyszymy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych, którzy wykonają utwory inspirowane serialem. Pierwsze co przychodzi na myśl o liście wykonawców, to oczywiście artyści, którzy zaliczyli cameo w serialu. Trzeba jednak pamiętać o kontraktach z wytwórniami, które podpisali muzycy. Prawdopodobnie na albumie pojawią się więc wykonawcy związani z Columbia Records. W związku z tym raczej nie zaśpiewają wyżej wymienieni artyści. 

Z Columbią związani są różnorodni stylistycznie muzycy, ale raczej można wykluczyć gwiazdy popu pokroju Katy Perry, Mariah Carey, czy Pharrell Williams. Bardziej pasujący do klimatu serialu wydają się być Roger Waters, David Gilmour, Tenacious D., czy Arcade Fire. Na razie o przedsięwzięciu wiadomo tyle, co o 8. sezonie „Gry o tron”, czyli nie wiele. Więcej informacji pojawi się zapewne bliżej premiery 1. odcinka finału serialu, który prawdopodobnie trafi na antenę HBO na początku roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron HBO