11.12.2017 12:24

Powstaje „The Terror” - nowy serial m.in. Ridleya Scotta

AMC, czyli stacja odpowiedzialna za „The Walking Dead”, zapowiedziała swój nowy serial, który opowiadał będzie o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce prawie 170 lat temu na terenie wiecznych lodów Oceanu Arktycznego.

Powstaje „The Terror” - nowy serial m.in. Ridleya Scotta
foto: kadr z wideo

Krótki fragment zapowiadający serial udostępniono w piątek 8 grudnia 2017 roku. Sama fabuła będzie opowiadała o ekspedycji statków HMS Terror oraz HMS Erebus, które w 1848 roku zaginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie przeżył również żaden z członków załogi, a o całej wyprawie szybko zapomniano.

Sprawa została przypomniana przez Arctic Research Foundation, która odnalazła szczątki ekspedycji i rozpoczęła badanie sprawy z połowy XIX wieku. Sama legenda zainspirowała również pisarza Dana Simmonsa do stworzenia książki o tytule „The Terror”, na której serial będzie bazował. Głównym bohaterem jest sir John Franklin, którego zadaniem jest odnalezienie Przejścia Północno-Zachodniego, co ze względu na warunki atmosferyczne panujące w okolicach Arktyki, jest wręcz niewykonalne.

Zobaczcie jak wygląda „The Terror”:

Za serial będą odpowiedzialni tacy twórcy jak Ridley Scott, David Kajganich, Soo Hugh, Scott Free oraz studia Emjag Productions, Entertainment 360 i AMC Studios. W obsadzie zobaczymy takich aktorów jak: Jared Harris,  Tobias Menzies, Christos Lawton, Matthew McNulty, Sebastian Armesto, Paul Ready, czy znany z „Gry o Tron”„Ligi Sprawiedliwości” Ciarán Hinds.

Premiera w USA odbędzie się w poniedziałek, 26 marca 2018 roku, a cały sezon ma liczyć 10 odcinków.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale The Terror