26.03.2018 13:46

Powstaje serial na podstawie gier Street Fighter

Street Fighter znowu na ekranie telewizora! Tym razem jako serial opowiadający o Ryu, Kenie, Guile'u oraz Chun-Li. 

Street Fighter
foto: kadr z gry Street Fighter

Street Fighter to seria gier wideo, która od premiery w 1987 roku zyskała dużą popularność. Do tej pory ukazało się kolejne 7 części cyfrowych przygód tytułowych wojowników. Sława serii została wykorzystana przez Hollywood i w 1994 roku powstał film znany w Polsce pod tytułem „Uliczny wojownik”Jeanem-Claudem Van Dammem w roli głównej. 

Oczywiście później powstały jeszcze filmy japońsko-brytyjskie oraz seriale animowane i komiksy o walkach potężnych wojowników, jednak do tej pory nie pojawił się serial aktorski oparty na serii gier firmy Capcom. 

„Street Fighter” - o czym będzie serial?

Pierwsze informacje o powstawaniu „Street Fightera” pojawiły się na serwisie Deadline. Nie wiadomo, czy w głównych bohaterów wcielą się aktorzy, czy serial będzie jedynie animacją. Fabuła ma się opierać na 2. części Street Fightera i skupi się Ryu, Kenie, Guile'u i Chun-Li. Wspólnie stawią czoła złemu generałowi M. Bisonowi. Złoczyńca dowodzi globalną organizacją przestępczą znaną jako Shadaloo. Pochodzący z różnych światów protagoniści spotkają się podczas wielkiego turnieju, w wyniku którego ma zostać wyjawiony najpotężniejszy mistrz sztuk walki na całej Ziemi. 

W 2017 roku pierwszej części Street Fightera stuknęła 30., więc nic dziwnego, że telewizyjni twórcy znowu skierowali swój wzrok na markę. Przez 3 dekady wokół tytułu narosła ogromna liczba fanów z całego świata, którzy uwielbiają nie tylko grać w kolejne bijatyki, ale również interesują się przygodami wojowników, prezentowanych w innych mediach. 

Produkcją serialu zajmie się firma Entertainment One. Głównymi producentami „Street Fightera” będzie Mark Gordon znany z „Zabójczych umysłów” „Designated Survivor” oraz „Chirurgów”. W produkcję zaangażowani są również Joey Ansah, Jacqueline Quella i Mark Wooding, odpowiedzialni za internetową serię „Street Fighter: Assassin’s Fist”, co wskazuje na to, że adaptacja telewizyjna prawdopodobnie będzie aktorskim serialem.

Na razie nie podano większej ilości informacji dotyczących serialu „Street Fighter”. Nie wiadomo też, kiedy będzie premiera. 

Będziesz oglądać serial „Street Fighter”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Street Fighter