11.10.2018 11:30

Powstaje serial na podstawie serii „Obcy”. Gdzie będzie można go oglądać?

Według najnowszych informacji, niedługo zobaczymy serial dziejący się w uniwersum znanym z serii filmów „Obcy”. Będzie można go oglądać na jednej z platform streamingowych. 

Powstaje serial na podstawie serii „Obcy”. Gdzie będzie można go oglądać?
foto: kadr z filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo

Seria „Obcy” to jeden z najpopularniejszych kinowych cyków z pogranicza horroru i science fiction. Co prawda kolejne części historii o Ksenomorfach były według widzów coraz gorsze, ale legenda przerażającego kosmity ciągle żyje. W 2019 roku przypada 40. rocznica premiery filmu „Obcy: Ósmy Pasażer Nosromo”. Z tego powodu powstał konkurs, w którym wybiorą autora najlepszego scenariusza na nową opowieść w świecie powołanym do życia przez Ridleya Scotta. Na jego podstawie powstanie film z okazji 40. urodzin przerażającego kosmity. To jednak niejedyna atrakcja dla fanów „Aliena”.

„Obcy” - powstanie serial na podstawie filmu

O serialu bazującym na filmach o Ksenomrofach plotkowano już niejednokrotnie. Najnowsza informacja pochodzi z kanału YouTube Mr. H Reviews, którego autor w jednym z wideo twierdzi, że rozmawiał na ten temat z „rzetelnym źródłem”. Okazuje się, że serial telewizyjny trafi na jedną z platform streamingowych.

Według źródła youtubera twórcy znaleźli już serwis, który zajmie się dystrybucją serialu. Nie podano jednak jego nazwy ani dalszych informacji dotyczących produkcji. Nie wiadomo też na czym skupi się fabuła serialu. Zamieszanie wokół nowej historii o Ksenomorfach wzięło się między innymi z faktu, że Disney jest w trakcie przejmowania praw do filmów studia 21th Century Fox.

„Obcy” - na którą platformę trafi serial?

W ręce wytwórni z myszką Miki w logo trafia nie tylko filmy o mutantach Marvela, ale również filmy z serii „Obcy”. Oczywiście fani wróżą, że ta zmiana będzie miała straszne konsekwencje dla historii o kosmicznych drapieżnikach, ale zanim wyda się wyrok, warto poczekać finalny produkt. Na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli obejrzeć serial. Prawdopodobnie nastąpi to w roku 2019 i zbiegnie się z obchodami 40. urodzin filmu Ridleya Scotta. 

Sergiusz Kurczuk