18.06.2018 10:37

Powstanie 4. sezon „Lucyfera”. Produkcją zajmie się Netflix

Lucyfer Morningstar i jego demoniczno-policyjna świta powrócą w kolejnym sezonie serialu „Lucyfer”. Diabeł we własnej osobie tym razem będzie nawiedzał Netfliksa.

Powstanie 4. sezon „Lucyfera”. Produkcją zajmie się Netflix
foto: materiały prasowe

W maju 2018 roku FOX ogłosił, że nie powstaną kolejne sezony „Lucyfera”. Ta wiadomość nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów - w ciągu 24 godzin na Twitterze pojawiło się ponad milion tweetów opatrzonych hashtagami #SaveLucifer lub #PickUpLucifer.

Ogromny odzew widzów oraz zainteresowanie, które pojawiło się wobec serialu po ogłoszeniu anulowania „Lucyfera” spowodowały, że cała sprawa przykuła uwagę Netfliksa. Platforma przejęła prawa do serialu i dzięki temu powstanie 4. sezon produkcji. Poinformowano o tym za pośrednictwem oficjalnego fanpage'a „Lucyfera” na Facebooku:

Lucifer - powstanie 4. sezon

Ta wiadomość ucieszyła nie tylko fanów serialu, ale również samych twórców oraz aktorów, którzy po raz kolejny będą brali udział w produkcji „Lucyfera”. Na Twitterze szybko pojawiły się reakcje Toma Ellisa, który wciela się w postać tytułową oraz Joe Hendersona, czyli twórcy serialu.

"

UDAŁO NAM SIĘ! Ogromne dziękuję dla wszystkich, którzy okazali swoje wsparcie i miłość wobec „Lucyfera”. Jestem tak szczęśliwy, że zaraz chyba eksploduję. "

Henderson podzielił się z kolei dwoma tweetami - jeden z nich to GIF pochodzący z jednego z odcinków „Gry o Tron”, który pokazuje zmartwychwstającego Jona Snowa. Dopiero po udostępnieniu półnagiego Kita Haringtona, twórca postanowił zabrać głos:

"

Dziękuję, dziękuję, dziękuję wszystkim fanom „Lucyfera”. To wy nas przywróciliście dożycia. WY tego dokonaliście. Więc uspokójcie się, złapcie oddech, obłóżcie lodem te hashtagujące palce... i przygotujcie się na więcej diabelskiej zabawy. "

Premiera 4. sezonu Lucyfera

Niestety, na razie jest za wcześnie by mówić o dacie premiery nowych odcinków. Kolejne sezony „Lucyfera” debiutowały w okolicach września lub października, ale ten okres nie wchodzi raczej w rachubę w przypadku 4. sezonu produkcji. Bardziej prawdopodobny wydaje się być marzec lub kwiecień 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix Lucyfer