14.06.2018 14:50

Powstanie gra na podstawie serialu „Stranger Things”

Dobre wieści dla fanów „Stranger Things”. Amerykańskie studio Telltale Games stworzy grę na podstawie przygód dzieciaków z Hawkins.

Stranger Things
foto: kadr z wideo/ fragment serialu Stranger Things

We wpisie opublikowanym 14 czerwca 2018 roku za pośrednictwem Twittera amerykańskie studio Telltale Games potwierdziło swoją współpracę z platformą streamingową. Znani twórcy gier epizodycznych pracują obecnie nad produkcją opartą na jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa – „Stranger Things”.

Telltale Games

Telltale Games to amerykańskie studio produkujące gry. Najczęściej są to fabularne przygodówki, której w dużej mierze opierają się na podejmowanych przez gracza decyzjach. Dalsze losy bohaterów produkcji są więc uzależnione od wyborów jakich dokonujemy w trakcie rozgrywki. Telltale chętnie podejmuje się tworzenia gier na podstawie popularnych seriali czy komiksów. I tak w przeszłości mogliśmy już zagrać w adaptacje „The Walking Dead”, „Gry o Tron” czy „Batmana”.

The Walking Dead

Teraz studio podejmie się stworzenia gry na podstawie oryginalnej produkcji Netflixa – Stranger Things.

Gra na podstawie serialu „Stranger Things”

Jeżeli jesteście ciekawi czego będzie dotyczyła gra lub jak zostaną przedstawieni bohaterowie na razie musi wam wystarczyć wyobraźnia. Telltale nie podało jeszcze do wiadomości zbyt wielu informacji dotyczących produkcji. W zasadzie wiadomo jedynie, że powstanie ona z myślą o konsolach i komputerach.

Studio postanowiło zdradzić nieco więcej szczegółów jeszcze w tym roku. Mówi się, że wzorem stworzonej przez studio adaptacji „Gry o Tron” możemy mieć do czynienia z całkiem nowymi bohaterami i opowieścią, rozgrywającą się obok wydarzeń dobrze znanych z serialu. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.

Warto dodać, że nie będzie to jedyna jak do tej pory gra dotycząca grupy dzieciaków z miasteczka Hawkins. W 2017 roku przed premierą drugiego sezonu serialu ukazała się gra mobilna „Stranger Things”. Aplikację można było pobrać na telefony i tablety całkowicie za darmo. Niedawno ogłoszono również powstanie serii książek na podstawie serialu.

Studio w trakcie pracy nad kolejnymi produkcjami

Gra na podstawie „Stranger Things” to nie jedyny owoc współpracy Telltale Games z Netflixem. Amerykańskie studio przygotowuje również interaktywny serial oparty na jednej ze swoich poprzednich produkcji „Minecraft: Story Mode”.

Telltale obecnie pracuje również nad kolejnymi częściami popularnych wśród swoich fanów gier. 14 sierpnia 2018 roku swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek ostatniego sezonu „The Walking Dead”. Wcześniej ukazały się trzy części serii oraz spin-off „The Walking Dead: Michonne”. W przygotowaniu jest także kolejna odsłona „Gry o Tron”. Jedną z najbardziej wyczekiwanych jest jednak druga część uwielbianej przez graczy produkcji „Wolf Among Us”, której premierę już kilkakrotnie przekładano.

Olga Konarzycka
Tagi: Seriale Gry Stranger Things